نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نطق بنده در راستای ایفای وظیفه نمایندگی‌ام بوده و هیچ بخشی از آن متضمن توهین به کسی نیست.


حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیرمسئول نشریه «9 دی» در گفت‌وگو با فارس، درباره بازتاب‌هایی که نطق هفته گذشته وی داشته اظهار داشت: نطق مذکور بازتاب‌های مختلفی داشته؛ از تقدیر و تشکرهای مردمی که می‌گویند این حرف‌ها در دلشان بود تا برخی انتقادات و هجمه‌ها از جمله هک شدن سایتم.

نماینده مردم تهران گفت: نطق بنده در راستای ایفای وظیفه نمایندگی‌ام  بوده و هیچ بخشی از آن متضمن توهین به کسی نیست.

وی ادامه داد: البته قبول دارم که نطق صریحی داشته‌ام که ظاهراً همین ویژگی آن برخی را آزرده است والا محتوای نطق بنده مطالبی است که یا در مصاحبه‌های دادستان کشور آمده و یا توسط خود آقای هاشمی یا خانواده ایشان ذکر شده است.

رسایی درباره  اعلام جرم و شکایت دادستان تهران از وی به دادگاه ویژه روحانیت گفت: حتما به بیانیه دادستان تهران پاسخ می‌دهم هر چند اینکه دستگاه قضایی به خاطر رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی از طرف خانواده وی در فشار است مسئله پنهانی نیست همه این را می‌دانند.

مدیر مسئول ٩دی گفت: البته این که دادستان تهران از بنده بابت نطقم شکایت کرده احتمالاً حکایت از غفلت و عدم توجه وی نسبت به اصول قانون اساسی دارد چون اصل ٨٦ قانون اساسی به صراحت می‌گوید که این اقدام آقای دادستان جرم است نه نطق بنده.

رسایی درباره تصمیم کارشناسان حقوقی هیئت رییسه درباره قرائت پاسخ هاشمی به این نطق گفت: طبق قانون اگر نطقی متضمن توهین باشد طرف مقابل می‌تواند جواب دهد ولی نطق بنده متضمن توهین نیست و تشخیص این موضوع با هیئت رییسه است نه با کارشناسان حقوقی و اساسا ما در آیین نامه چنین جایگاهی نداریم.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fararu.com


مطالب داغ سایر بخش ها:
کودکان قربانی پدران شیشه‌ای/ عکس
بررسی دلایل مرگ ستار بهشتی
سازش روسیه با آمریکا درباره سوریه و اسد
احمدی‌نژاد 2 بار می‌خواست عزلم كند، آقا نگذاشت
کشف فرمول ضدپیری
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X