سیمرغسیمرغ

سرپرست استانداری گلستان گفت: چندین روستا در گمیشان تحت خطر قرار گرفته که امکانات به سمت گمیشان رفته و جاده گمیشان به بندرترکمن شکافته شده تا تردد و خروج آب سهل شود

سرپرست استانداری گلستان

میرمحمد غراوی صبح امروز در جلسه هماهنگی خدمت‌رسانی نیرو‌های مسلح به سیل زدگان شمال کشور اظهار کرد: دیشب بخشی از دیواره گرگانرود شکافته شده و تجمع آب باعث شده شهر سیمین‌شهر دچار آبگرفتگی شود.

وی ادامه داد: چندین روستا در گمیشان تحت خطر قرار گرفته که امکانات به سمت گمیشان رفته و جاده گمیشان به بندرترکمن شکافته شده تا تردد و خروج آب سهل شود.

سرپرست استانداری گلستان خاطرنشان کرد: گشت هوایی برای مسیریابی سیل در حال انجام است و نیاز داریم امکاناتی که در استان مهیا شده در اختیار مدیریت بحران استان قرار گیرد تا برآورد وضعیت و تصمیم‌گیری سریعتر انجام شود.

وی گفت: متاسفانه تمام بالگرد‌ها در راستای خدمت‌رسانی امدادی و رساندن غذا و پتو به مردم بسیج شده، اما نیاز داریم حداقل یک بالگرد در اختیار مدیریت بحران قرار گیرد تا برآورد‌ها و تصمیم‌گیری‌های سریع برای امروز انجام شود، چون از فردا بارش باران و برف را در استان داریم که کار را سخت خواهد کرد.

غراوی خطاب به فرماندهان نیرو‌های مسلح حاضر در جلسه تاکید کرد: تقاضا دارم هیچگونه غذایی در استان توزیع نکنید، زیرا ما به اندازه کافی در منطقه توزیع غذای گرم و کنسرو داریم و مشکلی در این زمینه نیست.

وی متذکر شد: نیرو‌های مسلح استان گلستان با تمام توان وارد عرصه شده و بیشترین کمک را ما از این نیرو‌ها گرفته‌ایم و اگر ورود این دو نیرو نبود به طور قطع مشکل ما بیش از این بود.

سرپرست استانداری گلستان گفت: متاسفانه نهاد‌ها و گروه‌های خاص به صورت خودجوش وارد منطقه می‌شوند و ممکن است سوء استفاده‌هایی انجام گیرد بنابراین حضور باید ساماندهی شده باشد.

وی بیان کرد: امروز سیل در استان فروکش کرده و وارد مرحله امدادرسانی شده‌ایم، اما از سوی دیگر دبی و خروجی گرگانرود پاسخگوی آب وارد شده به منطقه نیست و به دلیل رسوب‌گذاری منطقه خطر در منطقه وجود دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اختلاف دولت و مجلس بر سر افزایش حقوق ۹۸اختلاف دولت و مجلس بر سر افزایش حقوق ۹۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر دولت افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی را انجام ندهد مجلس ورود می‌کند چرا که هیچ تغییری در مصوبه مجلس انجام نخواهد شد

news-left-2
 
X