نظام کوپنی احیا شود
احمد توکلی: نظام اسلامی را کودتا و یا حمله نظامی ساقط نمی‌کند، اما اگر در جامعه فساد نهادینه شود می‌توان نگران بود که نظام در مسیر سقوط قرار گیرد.

قیمت واقعی دلار ۳۵۰۰ تومان است

احمد توکلی روز پنجشنبه در حسینیه حضرت علی‌اکبر (ع) قزوین گفت: نظام اسلامی را کودتا و یا حمله نظامی ساقط نمی‌کند، اما اگر در جامعه فساد نهادینه شود می‌توان نگران بود که نظام در مسیر سقوط قرار گیرد.

منشأ بسیاری از انحراف و فساد‌ها جناح‌گرایی و منافع حزبی است و در این مسیر سوءاستفاده از قدرت برای مقاصد شخصی، رانت‌خواری و ویژه خواری آسیب‌رسان است.

وی اظهار داشت: تجارت نفوذ از دیگر عوامل فساد در جامعه است و با شفافیت و دادن اطلاعات درست به مردم می‌توانیم از بسیاری از مفاسد جلوگیری کنیم.

نوسان ارزی بسیار خطرناک است و باید جلوی آن گرفته شود، زیرا نگاه غیر کارشناسی موجب شده تا تقاضا به‌شدت بالا برود و تداوم این روند نگران‌کننده است.

وی اظهار داشت: امروز بازار سفته‌بازی شده و مردم نگران هستند، زیرا قیمت ارز روی کالا‌های دیگر تأثیر می‌گذارد و باید میزان تقاضا را کنترل کنیم.

اقتصاد نابسامان و نوسان ارز با دعا که حل نمی‌شود و تیم اقتصادی باید برنامه داشته باشد که به نظر می‌رسد اصلاً نگاه کارشناسی ندارند.

نرخ تعیین‌شده برای ارز اصلاً علمی نیست و باید قیمتی تعیین شود که به نفع تولید باشد در غیر این صورت باید منتظر تورم و گرانی و بیچارگی بیشتر فقرا باشیم.

باید تیم اقتصادی دولت از دیدگاه صاحب نظران استفاده کند و قیمتی برای ارز تعیین کند که در بازار تلاطم ایجاد نشود و قیمت کنونی منطقی نیست و بهترین نرخ همان ۳۵۰۰ تومان است که می‌تواند به تولید هم کمک کند.

توکلی اضافه کرد: امروز بسیاری از کشور‌های عاقل و منطقی با کارت‌های هوشمند توانسته اند به فقرا کمک کنند تا زیر بار فشار فقر بیچاره نشوند و ماهم هیچ اشکالی ندارد امروز با دادن کوپن به برخی خانواده‌های نیازمند از فشار اقتصادی آن‌ها کم کنیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com