پاره کردن قرآن توسط یک سیاستمدار در هلند
سیاستمدار هلندی راست افراطی به پیروی از بی حرمتی اخیر به قرآن در کشور سوئد، اقدام به هتک حرمت کتاب مقدس مسلمانان کرد.

هتک حرمت قرآن کریم توسط سیاستمدار هلندیبه نقل از خبرگزاری آناتولی، ادوین واگنسولد، سیاستمدار حزب راست افراطی "پگیدا" در هلند روز یکشنبه در شهر لاهه به قرآن هتک حرمت کرده و صفحات این کتاب آسمانی مسلمانان را پاره کرد و در آتش انداخت.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، واگنسولد ویدیویی از این حرمت‌شکنی تحریک آمیز خود در مقابل ساختمان پارلمان در شهر لاهه، پایتخت اداری هلند را در توئیتر منتشر کرد.  

بر اساس گزارشها، مقام‌های پلیس محلی به او مجوز انجام این کار را به این شرط که کتاب مقدس مسلمانان را آتش نزند داده بودند.

با این وجود در ویدیوی واگنسولد نشان داده می‌شود که او به پاره کردن قرآن کفایت نکرده و بعد از این کار، صفحات این کتاب مقدس را در آتش می‌سوزاند.

ماه اکتبر گذشته، پلیس هلند او را قبل از این که در جریان یک تجمع گروهی کوچک از طرفداران حزب پگیدا در شهر روتردام هلند فرصت سوزاندن قرآن را پیدا کند، دستگیر کرده بود.

روز شنبه هفته جاری نیز در کشور سوئد یک تجمع اسلام‌هراسانه مشابه برگزار شد که در جریان آن، یک افراطی دانمارکی در این تجمع دارای مجوز پلیس، به قرآن هتک حرمت کرده و کتاب آسمانی مسلمانان را آتش زد.

ده‌ها کشور جهان این اقدام تحریک آمیز رخ داده در شهر استکهلم پایتخت سوئد را محکوم کردند.