رئیس فراکسیون گردشگری مجلس از احضار رئیس سازمان میراث فرهنگی برای پاسخگویی در مورد اجرای کند برنامه های گردشگری خبر داد و گفت...


رئیس فراکسیون گردشگری مجلس از احضار رئیس سازمان میراث فرهنگی برای پاسخگویی در مورد اجرای کند برنامه های گردشگری خبر داد و گفت: عملکرد ناموفق در جذب سرمایه گذار، هتلهای بلاتکلیف، آمار پایین ورود گردشگر و فاصله زیاد با اهداف سند چشم انداز موارد انتقادی اعضای فراکسیون است.

اسدالله عباسی در گفتگو با مهر گفت: در سفرهای استانی هیئت دولت، مناطق گردشگری بسیاری در شهرهای ایران تعریف و تعیین شد که متاسفانه تا به حال پیشرفت فیزیکی و ملموسی نداشته اند و با توجه به اینکه اعتبارات و تسهیلات ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شده اما هنوز نتوانسته اند سرمایه گذار جذب کنند.

وی افزود: این موضوع نیاز به بررسی و ارائه توضیحاتی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی دارد. همچنین لازم است در دور سوم سفرهای استانی هیئت دولت گزارشی از تحقق اهداف گردشگری ارائه و تصمیم گیری شود.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه روند کار در مناطق نمونه گردشگری بسیار کند است گفت: هتلی هفت ستاره در رامسر کلنگ زنی شد اما اکنون بعد از سه سال با توجه به تخریبهای محدوده آن هنوز هیچ کاری برای ساخت هتل انجام نشده است.

عباسی تصریح کرد: قرار بود در مسیرهای بین راهی نیز مجتمعهای رفاهی و سرویسهای بهداشتی ساخته شود اما این طرح هم محقق نشد.

عباسی به تبلیغات گردشگری کشورهای دیگر که منجر به خروج گردشگر از ایران به کشورهای همسایه شده اشاره کرد و گفت: کشورهایی مانند ترکیه در ایران تبلیغات گردشگری بسیار خوبی دارند. این موضوع باعث می شود تا ایرانیان نیز به صنعت گردشگری آنها رونق بدهند. باید بررسی شود آیا ایران نیز چنین تبلیغاتی در آن کشورها دارد و مهمتر آنکه نتیجه این تبلیغات چه بوده است.

وی ادامه داد: مواردی از این قبیل کارهای نسنجیده در سازمان میراث فرهنگی زیاد است. هدف فراکسیون گردشگری کمک به سازمان میراث فرهنگی است. اما اگر این سازمان بخواهد یک طرفه پیش برود باید پاسخگو باشد. چرا که یکی از وظایف مهم این سازمان پیشبرد اهداف برنامه های گردشگری در برنامه پنجم توسعه و رسیدن به افق چشم انداز 20 ساله است.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس گفت: اگر مسئولان سازمان میراث فرهنگی بتوانند دلایل مستدل برای روند کند پیشرفت برنامه های گردشگری بیاورند، این فراکسیون می تواند از ظرفیتهای قانونگذاری مجلس برای حل مشکلات استفاده کند.

عباسی، تصمیم گیری درباره تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر بخش مراکز اقامتی، هتلها و مراکز خدمات گردشگری را دلیل دیگر احضار مسئولان میراث فرهنگی در جمع اعضای فراکسیون گردشگری عنوان کرد و گفت: هزینه مصرف انرژی در هتلها و مراکز گردشگری و اقامتی زیاد است، اگر قرار باشد هزینه انرژی برق، گاز و آب بالا برود هزینه مصرفی مراکز گردشگری و اقامتی هم افزایش پیدا می کند باید طوری برای این گروه از فعالان گردشگری برنامه ریزی کرد که بتوانند از عهده این هزینه ها برآیند.

وی همچنین به مسئولیت ریاست بقایی درسازمان مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: به تازگی بار مسئولیت سازمان مناطق آزاد بر دوش رئیس سازمان میراث فرهنگی گذاشته شده است. این موضوع باعث شده تا مسئولان بخشهای دیگر سازمان میراث فرهنگی نیز دغدغه سازمان مناطق آزاد را داشته باشند و کمتر به وظایف خود در سازمان میراث فرهنگی توجه کنند.

 

 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com

 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X