رئیس بنیاد بین المللی گفت و گوی تمدن ها در این نامه ها خواستار محکومیت این پیشنهاد و پیشنهاد دهنده و افشای جریانی شد که با دامن زدن به این موضوع التهاب و تقابل پیروان این دو دین بزرگ را دنبال می کرده است...
 
 
 
 سید محمد خاتمی، ضمن محکوم کردن پیشنهاد جنون‌‌آمیز و جنایتکارانه اهانت به قرآن کریم در سالروز فاجعه ۱۱ سپتامبر خواستار واکنش اسقف اعظم کلیسای جامع واشنگتن و دبیرکل ائتلاف تمدن‌های سازمان ملل متحد در برابر این توطئه سهمگین علیه بشریت شد.

به گزارش وب‌سایت سید محمد خاتمی، وی در نامه‌های جداگانه‌ای به اسقف اعظم کلیسای جامع واشنگتن و دبیرکل ائتلاف تمدن‌های سازمان ملل متحد با تمجید تمامی تلاش‌های انجام شده برای نزدیکی دل‌ها و ایجاد تعامل مثبت میان همه ملت‌ها و اقوام، و صلح مبتنی‌بر عدالت به‌جای جنگ و خشونت در جای‌جای جهان، این راه را سیره پیامبران بزرگ الهی به‌خصوص حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم و حضرت عیسی مسیح سلام الله دانسته و ضمن محکوم کردن پیشنهاد جنون‌‌آمیز و جنایتکارانه اهانت به قرآن کریم در سالروز فاجعه ۱۱ سپتامبر خواستار واکنش در برابر این توطئه سهمگین علیه بشریت شد.

متن کامل این نامه‌ها به شرح زیر است:

به نام خدا
عالی‌جناب بیشاپ چین
اسقف اعظم کلیسای ملی (جامع) واشنگتن

با تجدید عهد مودت و آرزوی سلامتی شما

تلاش ارجمند جناب‌عالی و همه مردان خدا و دوست‌داران عزت و سعادت و سربلندی انسان در راه نزدیکی دل‌ها و ایجاد تعامل مثبت میان همه ملت‌ها و اقوام، بخصوص پیروان دو دین بزرگ اسلام و مسیحیت و ترویج صلح مبتنی‌بر عدالت به جای جنگ و خشونت درخورد تقدیر است و این همان راهی است که پیامبران بزرگ خدا بخصوص حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم و حضرت عیسی مسیح سلام‌الله ما را به آن فراخوانده‌اند.

پیشنهاد جنون‌آمیز و جنایت‌کارانه اهانت به قرآن کریم در سالروز فاجعه ۱۱ سپتامبر حکایت از توطئه‌ای سهمگین نه تنها علیه اسلام و مسلمانان که علیه اسلام و مسلمانان، که علیه بشریت و ایجاد تنش در جامعه بشری می‌کند و همه ما باید در برابر این اقدام جنایت آمیز بایستیم.

اعلام این مطلب جهان اسلام را ملتهب کرده است و خدای ناخواسته اقدام در این مورد به فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر خواهد انجامید.

مطمئن هستم که جهان مسیحیت نیز نمی‌تواند در برابر این امر آرام بنشیند.

انتظار دارم همه توان و تلاش خود را برای جلوگیری از این فاجعه و نیز محکومیت فردی که چنین پیشنهاد وحشتناکی داده است و افشای جریانی که از آن حمایت می‌کند؛ به‌کار گیرید.

موفق باشید
سید محمد خاتمی
رئیس بنیاد بین‌المللی گفت‌و گوی تمدن‌ها
۱۸ شهریور ۱۳۸۹


به نام خدا
عالیجناب دکتر سامپایو
دبیرکل محترم ائتلاف تمدن‌ها

با سلام و آرزوی توفیق آن جناب در خدمت به صلح و همزیستی بشریت

به‌جا است که ”ائتلاف تمدن‌ها“ که با هدف نیل به صلح جهانی و رفع موانع همدلی و هماهنگی میان ملت‌ها و تمدن‌ها و نزدیکی هرچه بیشتر دلها برای خدمت به بشریت تأسیس شده است ضمن محکوم کردن پیشنهاد جنایتکارانه اهانت به قرآن کریم در سالروز فاجعه ۱۱ سپتامبر زمینه محکومیت و محاکمه پیشنهاد دهنده این جنایت تحریک کننده را که اقدامی علیه صلح و آشتی و دامن زننده به کینه و نفرت میان ملت‌ها به‌خصوص پیروان دو دین بزرگ اسلام و مسیحیت است فراهم آورید و از هر کوششی در جهت جلوگیری از عملی شدن این جنایت که می‌تواند موجب فاجعه‌ای غیرقابل جبران شود دریغ نفرمایید.

با احترام
سید محمد خاتمی
رئیس بنیاد بین‌الملی گفت‌و گوی تمدن‌ها
۱۸ شهریور ۱۳۸۹
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fararu.com 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X