محمد البرادعی، مدير كل سابق آژانس بين‌المللی انرژی اتمی و نامزد احتمالی انتخابات رياست جمهوری مصر اظهار داشت: با توجه به شناختی كه از موضع‌گيری تند نظام حاكم دارم نسبت به زندگی خودم و امنيت جانی‌ام در خارج از كشور نگران هستم...
 
 
 
 مدیر كل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری مصر اعلام كرد: "نگران جان خود در خارج از مصر هستم".

به گزارش ایسنا ، به نوشته روزنامه الجریده چاپ كویت، محمد البرادعی، مدیر كل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر اظهار داشت: با توجه به شناختی كه از موضع‌گیری تند نظام حاكم دارم نسبت به زندگی خودم و امنیت جانی‌ام در خارج از كشور نگران هستم.

وی گفت: من نیازمند حمایت واقعی جوانان هستم.

البرادعی در توجیه موضع‌گیری جدیدش در قبال عدم پاسخگویی نظام حاكم مصر به درخواست‌هایش در زمینه تغییر، تاكید كرد: من ابتدا تصمیم گرفتم كه موضع‌گیری نرمش‌پذیری داشته باشم اما نظام حاكم با تمام وقاحت پاسخی به این انعطاف‌پذیری نداد.

وی برای نخستین بار اذعان داشت: من زمانی كه بیانیه‌ی تغییر را ارائه كردم امید نداشتم كه تعداد امضاها به یك میلیون امضا برسد.

وی تصریح كرد كه نبود توازن میان سه قوه موجب بحرانی بودن اوضاع شده است.

وی خاطر نشان كرد: مشكلاتی كه قوه قضائیه دارد پارلمان را تبدیل به ایستگاهی برای انتقال نمایندگان به زندان‌ها كرده است.

محمد البرادعی تصریح كرد: طبقه كارگر معنای دموكراسی را نمی‌دهد و این امری طبیعی است چون مصر از زمان انقلاب ژوئیه معنای آن را ندانست.

وی خاطر نشان كرد: باید میان حقوق اجتماعی، اقتصادی، و دموكراسی و بهبود اوضاع معیشتی مردم كه جزئی از دموكراسی است ارتباط برقرار شود.

البرادعی تصریح كرد، ملت مصر هنوز برای ورود به مرحله نافرمانی مدنی آماده نیست.

وی خاطر نشان كرد: انتخابات آینده به لحاظ این كه از سوی مردم تحریم خواهد شد به منزله سقوط نظام در سریعترین راه ممكن است چون تحریم به منزله آن است كه این انتخابات تنها از سوی حزب حاكم برگزار می‌شود و هیچ‌كس خواهان آن نیست.
 

 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:isna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X