رئيس پليس كشور با بيان اينكه نيروی انتظامی بر كانون شكل‌ دهی فتنه‌ها اشراف كامل دارد، تاكيد كرد: ...
 
 
 
 رئیس پلیس كشور با بیان اینكه نیروی انتظامی بر كانون شكل‌ دهی فتنه‌ها اشراف كامل دارد، تاكید كرد: كسانی كه می‌خواهند با تكیه بر فشارهای اقتصادی دشمن، حلقه مكمل آن در كشور باشند باید بدانند كه با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی كشور ظهر امروز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران طی سخنانی گفت: جمهوری اسلامی همچون جزیره‌ای امن در میان امواج سهمگین تهدیدات و آسیب‌ها زندگی می‌كند، لذا شاید آستانه تحمل مردم برای تهدیدات محدود و جزئی هم پایین باشد كه این نشانه بالا بودن درجه امنیت در كشور است.

وی افزود: در مورد تهدید، اگرچه آنچه كه ابتدا به ذهن متبادر می‌شود حمله یك مهاجم مسلح و ظالم است اما در عصر جدید مفهوم تهدید اساسا دچار تغییر و تحولات اساسی شده است؛ تهاجم فرهنگی و حمله به هویت ایمانی جامعه، امروز شاید مهمترین آسیب‌هایی باشد كه نیروی انتظامی با آن برخورد می‌كند. البته دشمن در جلوه‌های مختلفی برای به فساد كشاندن افراد جامعه و معتاد كردن جوانان به شدت مشغول كار است.

فرمانده ناجا تصریح كرد: تضعیف ایمان جامعه كه ركن اساسی امنیت است نیز جزو دیگر برنامه‌های دشمنان می‌باشد، فشارهای اقتصادی هم امروز صرفاً برای اخلال در كار دولت نیست بلكه فشارها هدف دیگری هم دنبال می‌كند.

احمدی‌مقدم ادامه داد: با فشارهای اقتصادی قصد دارند، شرایط كشور را به نقطه‌ای بكشانند كه آشوب، اغتشاش، ناآرامی و نافرمانی مدنی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: تهدیدات امنیتی در شكل نفوذهای اطلاعاتی، فتنه و آشوب و همانند آنچه كه سال گذشته مشاهده كردیم، تفرقه‌افكنی در جامعه، تخریب اموال، تروریست و نفوذ در دستگاه‌های دولتی نیز جزو نمونه‌هایی هستند كه ما شاهد آن هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینكه دشمن امروز از همه این تهدیدات با تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌كند، اظهار داشت: آنها جنگ روانی شدیدی را علیه ما به راه انداخته‌اند به نحوی كه امروز نیت و هدف دشمنان این است كه بتوانند توان‌افزایی بیشتری از همه این تهدیدات برای خود ایجاد كنند.

احمدی‌مقدم با اشاره به اینكه دشمنان در جریان فتنه سال گذشته چند ماه مشغول فراهم‌كردن مقدمات این فتنه بودند، گفت: ایجاد ابهام در جامعه و تلقین تقلب و نهایتا تبدیل‌شدن رسانه‌های بیگانه به اتاق جنگ و انجام حمله و هدایت جریانات اغتشاش‌گر در شب عملیات در دستور كار دشمنان قرار داشت. آنها با این اقدام خود به یك ابهام و فتنه اجتماعی دامن زدند؛ این اقدام عقبه طولانی‌ای پشت سر داشت به نحوی كه در ساعتی مشخص رمز عملیات صادر شد اما آنها خوشبختانه به نتایجی كه توقع داشتند، دست پیدا نكردند.

* فتنه سال گذشته 8 ماه نیروی انتظامی را درگیر جریان اغتشاش و هدایت شده از خارج كرد

وی اظهار داشت: تهدید نظامی وقتی احتمال بیشتری پیدا می‌كند كه دشمن احساس كند كه كاربرد سلاح و جنگ مستقیم او را به اهداف خوش می‌رساند، نه اینكه همانند باتلاقی كه در عراق و افغانستان ایجاد شده، در باتلاق بزرگتری گرفتار شوند كه در آن دشمنان دفن خواهند شد.

فرمانده ناجا ادامه داد: فتنه سال گذشته 8 ماه نیروی انتظامی را درگیر یك جریان اغتشاش و هدایت شده از خارج كرد و متأسفانه بخشی از مردم عزیز را نیز فریب داده و رویاروی حاكمیت یا بخش‌هایی از حاكمیت قرار داده و منجر به افزایش جرایم در جامعه شد.

احمدی‌مقدم اضافه كرد: مشخص است كه كلانتری‌ای كه در خیابان از جامعه مراقبت می‌كند، نمی‌تواند در این شرایط پاسخگوی كسی باشد كه مورد تجاوز دزد و زورگو قرار گرفته است چراكه كه ما بتوانیم در یك زمان همه مأموریت‌ها را با هم انجام دهیم.

* دشمن برای طراحی، هدایت و پشتیبانی فتنه‌های براندازنه و وقع آن، برنامه‌‌ریزی داشت

وی یادآور شد: در جریان فتنه تا حدی مجرمان آزادی عمل پیدا كردند كه ما شاهد افزایش آمار جرائم در جامعه بودیم لذا مشخص است كه دشمن برای طراحی، هدایت و پشتیبانی این فتنه‌های براندازنه كار كرده و برای وقع آن برنامه‌‌ریزی داشته است.

رئیس پلیس كشور در ادامه تأكید كرد كه آنها حتی در شأن خود می‌دانند كه رئیس جمهور آمریكا چند مقام امنیتی جمهوری اسلامی ایران را نام برده و بگوید كه ورود این افراد به ایالات متحده ممنوع بوده و حساب‌های آنها هم بلوكه خواهد شد.

احمدی‌مقدم اضافه كرد: بنده خواهش می‌كنم كه مقامات آمریكایی سندی ارائه كنند كه این مقامات امنیتی اساسا در آمریكا حساب دارند یا اینكه سفری به این كشور داشته‌اند، البته آنها بگویند كه این مقامات اصلا تقاضای ویزا هم كرده‌اند.

* ممنوع‌الورود كردن برخی مقامات كشورمان به آمریكا برای روحیه دادن به ضد انقلاب است

وی با بیان اینكه این اقدام صرفا برای حمایت از جریانات ضد انقلاب است، گفت: آمریكا با انجام این‌گونه اقدامات تصمیم دارد كه به ضد انقلاب روحیه بدهد؛ آنها تا این حد دستشان خالی شده كه به هر گیاه سستی هم برای اینكه خود را نجات دهند چنگ می‌زنند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه اظهار داشت: نیروی انتظامی در مقابله با تهدیدات جدید كه خصوصا در حوزه رسانه، افكار عمومی و فضای مجازی به شدت در حال توسعه بوده و بروز جرایم جدید و سازمان‌یافته‌ای كه مجرمان آن پنهان بوده و شاید در داخل كشور هم نباشند، در ابتدای امر نیاز به بصیرت و آگاهی به معنای دشمن‌شناسی و تهدید شناسی دارد.

احمدی مقدم گفت: سال گذشته در آن فتنه بزرگ هیچ كس راه را گم نكرده و حتی یك مأمور نیروی انتظامی هم به تماشاگر تبدیل نشد، بلكه همه با اراده و عزم كامل در دفاع از امنیت جامعه وارد عمل شده و مظلومانه شدائد را تحمل كرده و حتی در این راه آسیب دیدند.

وی افزود: ماموران ما در فتنه اخیر با كاربرد حداقل زور و خشونت از موج فتنه عبور كرده و خوشبختانه در پایان سال با نظرسنجی‌هایی كه انجام شد، مشاهده كردیم كه محبوبیت كاركنان نیروی انتظامی افزایش پیدا كرده است و این نتیجه عملكرد صحیح همكاران ما بود.

* نیروی انتظامی بر كانون شكل‌ دهی این فتنه‌ها اشراف كامل دارد

رئیس پلیس كشور در ادامه تصریح كرد: اگرچه بقایای فتنه سیاسی سال گذشته ادامه دارد و فتنه امروز در اشكال دیگری همچون فتنه‌ اقتصادی كه ممكن است عده‌ای قصد داشته باشند كه هر روز جایی را به اعتصاب و تعطیلی بكشاند، ادامه دارد و البته امكان دارد كه فتنه به اشكال دیگری هم خود را نشان دهد اما نیروی انتظامی بر كانون شكل‌ دهی این فتنه‌ها اشراف كامل دارد.

احمدی‌مقدم ادامه داد: نیروی انتظامی قطعا در اجرای طرح‌های تحول اقتصادی در كنار دولت خدمتگزار و در جهت اجرای قانون خواهد بود، البته نیروی انتظامی از كانون‌های فتنه نیز مراقبت خواهد كرد و كسانی كه می‌خواهند با تكیه بر فشارهای اقتصادی دشمن حلقه مكمل آن در كشور باشند، باید بدانند كه با آنها برخورد خواهد شد.

* با حلقه‌های مكمل فشارهای اقتصادی دشمن در كشور برخورد خواهد شد

وی خاطرنشان كرد: آمادگی عملیاتی نیروی انتظامی باید همیشگی باشد از این رو خوشبختانه نیروی انتظامی امروز در اوج آمادگی قرار دارد و بنده به عنوان كسی كه مشرف بر نیروی انتظامی بوده، اعلام می‌كنم كه در هیچ زمانی نیروی انتظامی تا این حد از آمادگی برخوردار نبوده است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه گفت: در هیچ زمانی همچون امروز نیروی انتظامی در اوج اقتدار نبوده است، البته لازم است كه مفهوم اقتدار تا حدی شرح داده شود؛ اقتدار باید مبتنی بر مشروعیت، قانون و در نزد عامه مردم مقبولیت باشد؛ مردم خود را باید زیر چتر آسایش و امنیت نیروی انتظامی ببینند اما در این بین مجرمان تنها كسانی هستند كه باید از تیغ تیز قانون و نیروی انتظامی بترسند.

احمدی مقدم تأكید كرد كه كاربرد قدرت و خشونت باید به موقع و به اندازه و فقط در برابر متجاوزان به حقوق مردم باشد نه بیش از آن، حتی در مورد مجرم هم برخورد در حد قانونی باید باشد.

وی افزود: قطعا سازمانی به این بزرگی هم دچار خطا و لغزش هم ممكن بشود اما مهم این است كه ما نقد پذیر بوده و اشكال خود را پذیرفته و در رفع آن مجدانه بكوشیم.

* به زودی طرح‌های امنیت اجتماعی ناجا آغاز خواهد شد

رئیس پلیس كشور ادامه داد: به زودی طرح‌‌های امنیت اجتماعی ما كه با دستگاه قضایی و مقامات قضایی هماهنگی لازم و كامل در مورد آنها رسیده، آغاز خواهد شد تا مجرمانی كه امروز متجری شده‌اند را سرجای خود بنشاند؛ نیروی انتظامی در این زمینه با قدرت عمل خواهد كرد و دستگاه قضایی نیز با سرعت و قاطعیت آنها را به مجازات خواهد رساند.

احمدی‌مقدم اضافه كرد: در موضوع امنیت اخلاقی هم باید گفت كه، متأسفانه برخی افراد را وقتی در جامعه مشاهده می‌كنیم آنها خود قربانی تهاجم فرهنگی هستند. البته برخی اظهار‌ نظرات ما مسئولان نیز موجب تجری آنها در برابر ضابطان قانون و مأموران نیروی انتظامی می‌شود.

* برخی اظهار‌ نظرات مسئولان نیز موجب تجری افراد در برابر ضابطان قانون می‌شود

وی خاطرنشان كرد: خوشبختانه ستادی را كه قانون مشخص كرده در وزارت كشور تشكیل شده و وظایف پلیس هم در این رابطه مشخص است، اما قرار نیست كه با هیاهو این كار انجام شود. بلكه بنا بر این است كه عمدتا ارشاد، تبلیغ و هدایت در كار باشد البته به جز در مورد كسانی كه تجری داشته و بر كج‌رفتاری خود اصرار دارند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینكه نیروی انتظامی در حال تكمیل طرح‌های خود با نوسازی روش‌های گذشته است تا تا حدی دغدغه‌های متدینین رفع شود، اظهار داشت: البته در این بین مهمترین مسئله، عملكرد مراكز فرهنگی و روحانیت بزرگوار است.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X