يكی از مهم‌ترين ناگفته‌های عملكرد سپاه پاسداران در زمينه جنگ الكترونيك با ارتش بعث عراق در 8 سال دفاع مقدس رمزگشايی شد....
 
 
 
 به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، در این گزارش كه از بخش اخبار 20:30 پخش شد، علی‌اصغر زارعی نماینده مردم تهران و از نخبگان سپاه پاسداران در جنگ تحمیلی، با اشاره به یكی از سامانه‌های مكالمات سری مهم ارتش رژیم بعث در جنگ تحمیلی، اظهار داشت: این رمزكننده محصول شركت راكال انگلستان بود كه ارتباطات استراتژیك ارتش عراق را پشتیبانی می‌كرد.

زارعی با بیان اینكه 23 كشور عضو ناتو نیز به این سیستم مجهیز بودند، خاطرنشان كرد: این رمزكننده دارای هزار میلیارد حالت كلید است كه ما را بعد از عملیات بیـت‌المقدس با مشكل جدی مواجه كرده بود.

وی ادامه داد: اما دوستان ما پی بردند كه تعداد كلید‌های این رمزكننده در شرایط خاصی به 64 حالت می‌رسد و پس از تست این دستگاه فهمیدیم كه ارتش عراق با این سیستم تنها صحبت نمی‌كرد، بلكه مكالمات سری و فوری و به عبارتی نامه‌نگاری‌هایش را از طریق این رمزكننده انجام می‌داد.

زارعی با بیان اینكه با دستیابی به این موفقیت، توانستیم 15 هزار نوار ساعت مكالمه سری ارتش عراق را رمزشكنی كرده و در اختیار بگیریم،‌ گفت: پس از این رمزشكنی كه كار پژوهشی آن در سنگرها صورت می‌گرفت، آن صداهای موهوم اولیه، بسیار شفاف شد.
نماینده مردم تهران تأكید كرد: در حقیقت این موضوع یادآوری می‌كند كه سرنوشت رمزكننده‌ای كه از خارج كشور گرفته شود و تمام امنیت كشور به آن بسته شود همان بلایی در پی خواهد داشت كه ارتش صدام با آن مواجه شد.
در ادامه این گزارش، سردار سرلشكر محمدعلی جعفری فرمانده كل سپاه نیز خاطرنشان كرد:‌ در عملیات بدر كه نیروهای ما به عمق دشمن نفوذ كرده بودند، این سامانه به دست رزمندگان اسلام افتاد كه به سرعت نظام علمی كشور و سپاه پاسداران با كمك دانشگاهها و بچه‌های حزب‌الله توانستند رمزهای این سامانه را بشكنند.
جعفری ادامه داد: در پی دستیابی به این توانمندی، تمام مكالمات سری ارتش عراق كه از طریق این سازمان انجام می‌شد، به راحتی به دست ما می‌رسید.
وی تأكید كرد: عراقی‌ها توان علمی ما را نمی‌شناختند و اگر از ابتدا با این توان آشنا بودند هیچگاه وارد جنگ با جمهوری اسلامی ایران نمی‌شدند.
زارعی در ادامه افزود: این تجربه و توانمندی به ما می‌گوید كه باید تحریم‌ها را به فرصت تبدیل كنیم و همان اقداماتی را مدنظر قرار دهیم كه در جنگ تحمیلی صورت گرفت.
وی این توانمندی‌ها را مدیون اعتمادبه‌نفسی دانست كه حضرت امام (ره)‌ در دل رزمندگان به وجود آورد و باعث شد تا شعار "ما می‌توانیم " در جبهه‌های جنگ بروز و ظهور داشته باشد.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X