معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه اگر فقط یک اخم در پاسخ به تحریم اروپایی‌ها کنیم بخشی از صنعت فرانسه فرو می ریزد با اشاره به مثالی در این خصوص تصریح کرد:....
 
 
 
 محمدرضا رحیمی با اشاره به قدرت ایران در تنبیه اقتصادی دولت‌های تابع آمریکا در بحث تحریم ایران، گفت: به عنوان مثال اقتصاد فرانسه با یک اخم ایران فرومی‌پاشد و به وضع 100 سال پیش برمی‌گردد. 
 
 به گزارش فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور بعدازظهر امروز شنبه طی سخنانی در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران با اشاره به اعمال تحریم از سوی برخی کشورهای غربی علیه کشورمان گفت: در این مراسم بنا نداشتم در خصوص تحریم صحبت کنم ولی از آنجایی که مهمان‌هایی از اروپا در این مراسم شرکت دارند بد نیست پیام ما را به مسئولان و دولتمردان اروپایی برسانند.

وی ادامه داد:‌ برخی کشورهای اروپایی فرای قطعنامه و به تبعیت از آمریکادر تحریم علیه کشورمان شرکت کردند در حالی که مبادلات ما با کشورهای اروپایی چیز زیادی نیست و 23 میلیارد دلار می باشد که بخشی را صادرات ما تشکیل می‌دهد که فرانسه، ایتالیا و آلمان از جمله این کشورها هستند.
معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه اگر فقط یک اخم در پاسخ به تحریم اروپایی‌ها کنیم بخشی از صنعت فرانسه فرو می ریزد با اشاره به مثالی در این خصوص تصریح کرد: مثلا اگر وزیر صنایع ما تصمیم بگیرد واردات قطعات خودرو پژو از فرانسه را لغو کند 2.5 میلیارد واردات ما پایین می‌آید بنابراین در فرانسه چه اتفاقی می افتد؟ به باور بنده صنعت خودرو فرانسه فرو می ریزد.

رحیمی در ادامه سخنان خود یاداور شد: رشد بیکاری در اروپا آنها را وادار کرد مثلادر فرانسه سن بازنشستگی را بالا ببرند که این درست برخلاف ایران است در حالی که ما پذیرفتیم کارمندان 5 سال زودتر از موعد مقرر خود را بازنشسته کنند و دولت پذیرفت هزینه بازنشستگی را پرداخت کند و این موضوع در این کشور اروپایی بیکاری به وجود آورد ودر ایران یک میلیون و 100 هزار شغل اضافه شد.
وی افزود: دولت فرانسه در بعضی از بخشها مثل کشتیرانی مزاحمت‌هایی برای ما ایجاد کرده که اگر وزارت صنایع ما ترش‌رویی کند دولت فرانسه دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد شد.
* فرانسه در صورت تصمیم دولت ایران دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شود
معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: یکی از کشورهای کوچکی که از سایه رشد و بالندگی ایران به جایی رسیده است در روزهای اخیر در صدد اخلال در کشور ما بود. بنابراین اگر قرار باشد او را مورد بی‌مهری قرار دهیم دچار این وضعیت می شود که او را به 100 سال قبل می‌برد.
*قادریم کشورهای زورگو و کشورهایی که با چشم بسته از آمریکا تبعیت می کنند را به سختی تنبیه کنیم
رحیمی با بیان اینکه قادریم کشورهای زورگو و کشورهایی که با چشم بسته از آمریکا تبعیت می کنند را به سختی تنبیه کنیم گفت: اما ما راه تعامل را با این کشورها در پیش گرفته‌ایم ولی اگر راهی بخواهند در لباس زورگویی وارد شده و به ایران زور بگویند در جا تنبیه می‌شوند.
وی مجددا تأکید کرد: این چند کشوری که اسم یکی از آنها را بردم و به یکی کنایتا اشاره کردم اگر در رهبر خود در مقابل ایران تجدید نظر نکنند باید منتظر تنبیه باشند.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران را مایه افتخار و بالندگی توصیف و خاطرنشان کرد: از وزیر صنایع درخواست می‌کنم جلسه‌ای را از سران و مسئولین صنعت و تجار کشور تشکیل دهند تا همه حرف‌هایشان را بشنویم چرا که ما موظف به رفع موانع از پیش پای تجار و صنعتگران هستیم.
رحیمی یادآور شد: دولت از تجار و صنعتگران حمایت می‌کند و هر جایی لازم به قانون باشد از طریق دوستان مجلس گام خواهیم برداشت.
وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر لزوم رفع موانع از پیش پای صنعتگران ابراز داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران بنا بر تأکید رئیس‌جمهور مصمم است راه را بر صنعتگران و نخبگان هموار کند چراکه اگر راه را به صنعتگران ببندیم راه را بر روی ترقی کشور بسته‌ایم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه هنوز در ادارات ما دیوانسالاری وجود دارد، بر لزوم ریشه کن کردن دیوان سالاری تأکید کرد.
رحیمی ادامه داد: ایران کشوری است که همه مواهب الهی در آن تعبیه شده است.
 
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X