عبارت "خوش آمدید" که به معنی "اهلا و سهلا " عربی است امروز بر زبان هر لبنانی است ، چه افرادی که از سفر احمدی نژاد استقبال می کنند و چه مخالفان این سفر.....
 
 
 اسرائیل قصد دارد در اعتراض به بازدید احمدی نژاد از جنوب لبنان،در این منطقه بالن هوا کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، جمعی از شخصیت های سیاسی  و پارلمانی اسرائیل در نظر دارند در اعتراض به بازدید احمدی نژاد از جنوب لبنان، بیش از دو هزار بالن به رنگ پرچم اسرائیل هوا کنند.

این جمع همچنین تظاهرات اعتراض آمیزی به سفر احمدی نژاد به لبنان برگزار خواهند کرد.

این افراد قصد دارد صبح روز چهارشنبه در هنگام رسیدن احمدی نژاد به بیروت، بیش از دو هزار بالون به رنگ پرچم اسرائیل را به نشانه اعتراض، به آسمان هوا می کنند.

برخی از آنان نیز خواستار بازداشت محمود احمدی نژاد  به دلیل اظهارات وی برای محو اسرائیل شدند.

ارتش اسرائیل هم اعلام کرد که نیروها و تجهیزات نظامی خود را در مرز با جنوب لبنان متمرکز کرده  است.

برنامه روزانه سفر

احمدی نژاد امروز چهارشنبه ساعت هشت و نیم صبح به وقت محلی وارد فرودگاه بین المللی بیروت شد. سپس در ساعت 11 به کاخ ریاست جمهوری در منطقه بعبدا خواهد رفت تا با میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان گفت وگو کند.
 
همچنین ظهر چهارشنبه به افتخار احمدی نژاد، رئیس جمهور لبنان، ضیافت نهاری خواهد داشت. در ساعت 15 و 30 دقیقه همان روز در محل اقامت وی در هتل الحبتور در منطقه سن فیل بیروت، احمدی نژاد با تعدادی از شخصیت های ارشد لبنانی دیدار می کند.

وی در ساعت 17 و 30 دقیقه با حضور در محل یادبود سرباز گمنام، به آن ادای احترام می کند و در ساعت 19 و 30 دقیقه به ورزشگاه الرایه در حومه جنوبی بیروت یا همان ضاحیه خواهد رفت تا در جشن بزرگ حزب الله و جنبش امل شرکت کند.

پس از آن احمدی نژاد با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیدار و در ضیافت شامی حضور پیدا می کند.

رئیس جمهور ایران در روز دوم حضور در لبنان، در ساعت هشت و 30 دقیقه با تعدادی از شخصیت های مهم این کشور دیدار می کند. در ساعت 10 صبح به دانشگاه لبنان می رود تا ضمن سخنرانی، دکترای افتخاری را از این مرکز علمی دریافت کند.

وی سپس به جنوب لبنان خواهد رفت تا بازدیدی از این مناطق داشته باشد و پارکی به نام "باغ ایرانی" که در نزدیکی مرز اسرائیل ساخته شده را افتتاح کند.

حاشیه سفر

"نعیم قاسم" معاون دبیر کل حزب الله لبنان نیز دراین باره گفت:سفر احمدی نژاد قبل از آغاز، به طور کامل موفق شد. پس اگر آغاز شود چه خواهد شد؟

وی ادامه داد: ایران طرحی را برای کمک به حل مشکل آب و برق لبنان در قالب ارائه مبلغی به میزان 450 میلیون دلار مطرح کرده است. منتظر خواهیم بود تا ببینیم لبنان چگونه با این طرح سخاوتمندانه  روبه رو می شود. به ویژه که ایران قبل از این آمادگی خود را برای تسلیح ارتش لبنان هم اعلام کرده بود.

روزنامه الشرق الاوسط اضافه می کند: عبارت "خوش آمدید" به زبان فارسی که به معنی "اهلا و سهلا " عربی است امروز بر زبان هر لبنانی است. چه افرادی که از سفر احمدی نژاد استقبال می کنند و چه مخالفان این سفر.

تصاویر احمدی نژاد، خیابان های بیروت به ویژه خیابان منتهی به فرودگاه، مسیر کاخ ریاست جمهوری و مسیر ساحلی را از پایتخت به سمت جنوب بیروت پر کرده است.

در این تصاویر، عکسی از احمدی نژاد در حالی که دست خود را به نشانه سلام بالا برده به همراه آرم جمهوری اسلامی ایران و درخت کاج به نشانه جمهوری لبنان به نمایش درآمده است.
در این تصویر همچنین دو عبارت خوش آمدید و اهلا و سهلا نیز نوشته شده است.

هشدار وزارت خارجه آمریکا به اتباع خود

در همین حال وزارت امور خارجه آمریکا به اتباع خود درباره سفر به لبنان همزمان با سفر احمدی نژاد به این کشور هشدار داد.

وزارت خارجه آمریکا درباره دلیل این هشدار اعلام کرد: با وجود اینکه لبنان از آرامش نسبی برخوردار است ولی احتمال بروز اتفاقات خشونت آمیز به شکل فوری یا ناگهانی، جدی است و مقامات لبنان نمی توانند تامین امنیت شهروندان و اتباع خارجی را تضمین کنند.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:asriran.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X