یک روزنامه فرانسوی از اتفاقات پشت پرده فرار رئیس جمهور تونس از این کشور خبر داد...
 
 
به گزارش گروه بین الملل دی نا و به نقل از روزنامه فیگارو، رئیس جمهوری پیشین تونس، با اینکه یک روز پیش از گریختن از کشور، در سخنرانی عمومی به انجام اصلاحات و دادن آزادیهای سیاسی و رسانه ای را وعده داد، اما این پشیمانی دیرهنگام بود و زین العابدین بن علی به جهت هراس از محاکمه بخاطر کشتار و جنایات علیه مردم کشورش، از کشور خارج شد. منابع خبری فاش ساخته اند؛ رشید عمار، یکی از فرماندهان ارشد قوای نظامی تونس، به رئیس جمهوری پیشین این کشور توصیه کرده بود تا خود تونس را ترک کند.

در پی خروج رئیس جمهوری پیشین تونس از این کشور با یک هواپیمای جت و عدم اطلاع از کشور مقصد وی،گمانه زنی های بسیاری در رسانه های جهانی مطرح شد که در این میان نام کشور فرانسه بعنوان کشور مقصد زین العابدین بن علی در صدر اخبار رسانه ها قرار داشت.

فیگارو یادآور می شود که در آخرین ساعات روز گذشته، جمعه، وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که هیچگونه درخواستی از طرف رئیس جمهوری پیشین تونس که از این کشور خارج شده است، برای ورود به خاک فرانسه، از سوی مقامات فرانسوی دریافت نشده است.

سخنگوی این وزارتخانه متذکر شده بود در صورت دریافت درخواست ورود به خاک فرانسه، هرگونه تصمیمی با موافقت دولت موقت تونس اتخاذ خواهد شد. به نوشته فیگارو، این گمانه زنی ها دولت فرانسه را در تنگنا قرار داده بود.

همین نشریه به نقل از منابع نزدیک به دولت می افزاید پاریس به هیچ روی مایل نبود تا رئیس دولت پیشین تونس پا بر خاک فرانسه گذارد، چرا که به هیچ عنوان نمی خواست جامعه تونسی های مقیم فرانسه را آزرده خاطر سازد.

فیگارو با اشاره به یکی از جنبشهای مخالف دولت تونس در تبعید متذکر می شود: اگر بن علی به فرانسه پناهنده شود، علیه دولت فرانسه شکایت خواهیم کرد و درخواست دستگیری فوری او را خواهیم داشت تا بخاطر جنایتهایش محاکمه شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:dayna.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

 
X