مديرکل سابق آژانس بين المللی انرژي اتمي براي جلوگيري از دچار شدن به سرنوشت تونس، از رئيس جمهور مصر خواست تا حاکميت را تحويل دهد.... به گزارش گروه بین الملل دی نا و به نقل از القدس العربی، البرادعی نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر از مبارک خواست تا به طور مسالمت آمیز به منظور دوری از آشوب در مصر مانند آنچه در تونس بوقوع پیوست، حاکمیت را تحویل دهد.

البرادعی در نامه ای که در پایگاه اینترنتی تویتر منتشر شده، نوشته است که خشونت کنونی در تونس تنها به دلیل سرکوب مردم بوده است.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در مصر تاکید کرده است که نظام سیاسی این کشور باید درک کند تغییر مسالمت آمیز تنها وسیله برای جلوگیری از عواقب وخیم آن است.

برخی گزارش ها حاکی از آن است که مقامات مصری اقدامات پیشگیرانه ای به منظور جلوگیری از تاثیر موج انقلاب هایی که کشورهای عربی را تهدید می کند، اتخاذ کرده اند.

در این گزارشها اشاره شده است : مبارک در نشست یکشنبه شورای امنیت ملی مصر که با مشارکت مقامات سازمانها و وزارتخانه های حاکمیتی برگزار شده بود، شرکت کرده است.

این درحالی است که سخنگوی کاخ ریاست جمهوری مصر برگزاری چنین جلسه ای را تکذیب کرده است.
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:dayna.ir
 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

از امروز با پرمصرف‌های آب و برق برخورد می‌شود از امروز با پرمصرف‌های آب و برق برخورد می‌شود

اواسط سال گذشته، رضا اردکانیان - وزیر نیرو - از به تصویب رسیدن طرح افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در کمیسیون زیربنایی دولت خبر داد و هدف آن را تشویق…

 
X