سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه قید شده است، ایران و گروه 1+5 برای دست یابی به زمینه های مشترک در جهت گسترش همکاری هسته ای مذاکره کرده و دیدگاه های خود را متقابلا بیان کرده اند....
 
   
 به نوشته سایت رادیو ترکی استانبولی برون مرزی و به نقل از خبرگزاری رسمی  اناتولی ترکیه، وزارت امورخارجه ترکیه درباره مذاکرات هسته‌‌ای جمهوری اسلامی ایران دراستانبول اعلام کرد، از اینکه طرفین مذاکره کننده اعلام کرده اند که آماده انجام مذاکرات درآینده برای حل مسئله براساس نتایج مذاکرات قبلی هستند، خشنودی هستیم.

به گزارش تابناک، در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه قید شده است، ایران و گروه 1+5 برای دست یابی به زمینه های مشترک در جهت گسترش همکاری هسته ای مذاکره کرده و دیدگاه های خود را متقابلا بیان کرده اند.

هیات نمایندگی ایران و گروه وین متشکل از آمریکا، روسیه و فرانسه نیز برای اولین بار و به صورت جداگانه نشست مشترکی برگزار کردند.

ترکیه در طول مذاکرات با طرفین گفتگو درباره مطالبات طرفین درحال تبادل نظر بوده و برای ایجاد تفاهم بین ایران وگروه 1+5 تلاش کرده است، ولی اصل مساله دستیابی طرفین به تفاهم نظر بین خود است.
 
ترکیه امیدواراست، پیشنهادهای طرفین به صورت همه جانبه و اصولی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. دولت ترکیه مانند سابق برای پیشرفت مذاکرات سازنده طرفین و برحل مساله به صورت صلح آمیز تاکید ورزیده و به تلاش خود ادامه خواهد داد.

به علت اعلام نظر شفاف دراجلاس استانبول با ترکیه از کاترین اشتون و نمایندگان کشورهای عضو گروه 1+5 و سعید جلیلی تشکر کرده و آرزومند پیروزی آنها در تلاش بعدی آنها هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه نیز گفت ، ترکیه آماده میانجیگری طبق درخواست طرفین است.
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
فوری/ انفجار در پایتخت عراقفوری/ انفجار در پایتخت عراق

رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد پایتخت عراق خبر دادند

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X