سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

وی با اشاره به سیر تحولات پس از عاشورای حسینی و ذكر رشادت‌های حضرت زینب(س) تأكید كرد: قدرت دلهای شكسته از هر شمشیری برنده‌تر است و...
 
 
 جمعی از روحانیون و اقشار مردم صبح دوشنبه با حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت اربعین حسینی به ذكر مصیبت و عزاداری پرداختند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم با تأكید به تأمل بر درس‌های عاشورا گفت: پیروزی مبتنی بر مادی‌گرایی زودگذر است و حق همیشه پایدار و پیروز است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح كرد: منبع قدرت الهی اسلامی هیچ‌گاه پایان‌پذیر نیست و اتصال و هماهنگی با آن می‌تواند هر قدرت ستمگری را با شكست مواجه كند.

وی با اشاره به سیر تحولات پس از عاشورای حسینی و ذكر رشادت‌های حضرت زینب(س) تأكید كرد: قدرت دلهای شكسته از هر شمشیری برنده‌تر است و آنجا كه از سیل خون كاری برنمی‌آید سیل اشك می‌تواند راههای زیادی را برای پیروزی ایجاد كند.

هاشمی رفسنجانی افزود: مهمترین درس جامعه‌شناسی سیاسی از واقعه عاشورا و پس از آن این است كه در صورت نداشتن قدرت فیزیكی، با دلهای مردم باید به اهداف رسید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را مرهون واقعه عاشورا و تأثیرات آن عنوان كرد و افزود: قساوت، ریاكاری و دروغ‌گویی خاندان پهلوی و دشمنی آنها با اسلام حقیقی، دلها را متراكم از نفرت و خشم نسبت به آنها كرده بود و زمانی كه امام(ره) رهبری مردم را در دست گرفت به سرعت مسیر انقلاب طی شد و پیروزی را با خود به همراه داشت.

وی همچنین با اشاره به وقایع اخیر كشور تونس و تشابه آن با انقلاب اسلامی در ایران، اضافه كرد: حكومت تونس ظرف بیست سال اخیر مبتنی بر قدرت پلیسی و امنیتی به سركوب مردم آن كشور پرداخته بود و نتیجه آن شد كه مردم خسته از ظلم و ستم، قیام كرده و پایان دیكتاتوری در آن كشور را رقم زدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأكید كرد: انقلاب اسلامی ایران موهبتی است كه همگان باید قدر آن را بدانیم و با درس هایی كه از تاریخ اسلام می‌گیریم، با همان سرمایه الهی راه را به‌گونه‌ای ادامه دهیم كه این انقلاب را به حكومت امام زمان(ع) وصل كنیم.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام رستگاری در سخنانی با تشریح دلایل و اهداف قیام عاشورا به ذكر مصیبت پرداخت.  
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:isna.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
بیانیه مهم کمیته اخلاق درباره محسن فروزان و همسرشبیانیه مهم کمیته اخلاق درباره محسن فروزان و همسرش

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بیانیه ای درباره پرونده جنجالی محسن فروزان و همسرش صادر کرد

news-left-2
 
X