سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

یک مهندس آمریکایی به اتهام فروختن اسرار نظامی آمریکا به چین به 32 سال حبس محکوم شد زیرا به گفته مقامات آمریکایی این اسرار نظامی در طراحی موشک‌های کروز رادارگریز به چین کمک کرده است....


 

به گزارش فارس به نقل از شبکه "بی‌بی‌سی "، دادگاهی در هاوایی "نوشیر گوآدیا "، 66 ساله که یک مهندس آمریکایی با اصالت هندی است را به اتهام فروختن اسرار نظامی آمریکا به چین به 32 سال حبس محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، گوآدیا در طراحی سامانه نیروی محرک برای بمب‌افکن "B-2 " نقش موثری دارد.

دادگاه هاوایی در ماه اوت سال گذشته میلادی، گوآدیا را به دلیل انتقال اطلاعات نظامی آمریکا به چین که به طراحی موشک کروز رادارگریز توسط چین منتهی شد، گناهکار شناخت.

دادستان‌های آمریکایی امیدوار بودند که این مهندس آمریکایی به حبس ابد محکوم شود اما تأکید کردند که 32 سال نیز از بسیاری از جهات مناسب است.

بر اساس این گزارش، گوآدیا به سفر کردن به چین بین سالهای 2003 و 2005 در حالیکه موشک مذکور را طراحی می‌کرد، متهم شده است.

بی‌بی‌سی ادامه داد که گوادیا در ازای فروختن اسرار نظامی آمریکا به چین معادل 110 هزار دلار دریافت کرده است و این هزینه در راه پرداخت رهن یک خانه مجلل در جزیره "مائویی " صرف کرده است.

وکیل وی مدعی شده است که این مهندس آمریکایی تنها اطلاعاتی را که محرمانه نبوده در اختیار چین قرار داده است اما "سوزان اکی مول وی " قاضی ارشد آمریکا تصریح کرد که گوادیا سوگند وفاداری به آمریکا را شکسته است.

 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:khabaronline.ir
 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
جزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شدجزئیات طرح ناسا برای سفر به ماه اعلام شد

براساس طرح ناسا، فضانوردان ۲۰۲۴ میلادی به ماه می روند و در ۲۰۲۸ ساخت ایستگاه در ماه آغاز می شود

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X