سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

'علی لاريجانی' حمايت مجلس شورای اسلامی ايران را از انقلاب مردم تونس و مصر اعلام كرد و تحولات اخير در اين كشورها و ديگر كشورهای منطقه خاورميانه را انقلاب منطقه ای و قيام آزادگان توصيف كرد...
 
 
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز یكشنبه در سخنانی با تاكید بر خیزش ملت های مسلمان منطقه و قیام آنها علیه دولت های مستبد و دیكتاتوری گفت: این انقلاب منطقه ای با قیام مردم تونس آغاز شد و دامنه آن كشورهای مختلف را در نوردید.
وی افزود: ملت رشید مصر امروز صدای بلند انقلاب شدند.
وی یادآور شد: سیر تكاملی این انقلاب منطقه ای حكومت‌های خودكامه را غافلگیر كرده است.
رییس مجلس همچنین به مواضع ضد و نقیض آمریكا و برخی كشورهای غربی در مواجهه با این خیزش مردم اشاره كرد و اظهار داشت: باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا در سه روز اخیر سه موضع گیری متفاوت داشت.
لاریجانی ادامه داد: وی یك بار برای رعایت حقوق ملت مصر توصیه اخلاقی ارایه كرد، باردیگر حمایت همه جانبه خود را از حاكمان مصر اعلام كرد و سپس خواستار توجه به خواست ملت مصر برای تغییر شد.
وی، رفتارهای كشورهای غربی در قبال این انقلاب منطقه ای را مشابه مواضع آنان در دوران انقلاب اسلامی دانست و گفت: این مساله نشانگر آن است كه روش تحلیل این كشورها از كشورهای اسلامی هم چنان واپس گرا و ارتجاعی است و آنها از سیر تحولات خاورمیانه عقب هستند.
رییس مجلس تاكید كرد كه این انقلاب، انقلاب آزادگان است كه در شعارهای مردم مصر دیده می‌شود و این حركت تكاملی عقلی جامعه از گرایش های ناسیونالیستی عبور كرده است.
لاریجانی همچنین حركت فرصت طلبانه غربی ها برای مصادره مجانی انقلابیون را تقبیح كرد و یادآور شد:برخی از این كشورها در صدد جا انداختن شخصیت های بدلی برای رهبری این انقلاب ها هستند.
وی اعلام كرد كه مجلس شورای اسلامی از قیام ملت های استوار تونس و مصر حمایت می‌كند.

 

 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
جزئیات دادگاه هادی رضوی و متهمان بانک سرمایهجزئیات دادگاه هادی رضوی و متهمان بانک سرمایه

نماینده دادستان با بیان اینکه سرمایه گذاری بعدی هادی رضوی خرید مازراتی با پول معلمان بوده است گفت: وی همچنین بنز اس ۵۰۰ را هم خریداری می کرده است البته باید گفت همه این خودروها را با هم داشته است چراکه خبرهایی هست که با تشریفات در خیابان‌ها می رفته است…

news-left-2
 
X