لزوم تجهیز کتابخانه های عمومی به فضای مجازی
استاندار خوزستان، از تلاش برای تجهیز کتابخانه های عمومی استان به «سامانه آنلاین» خبر داد و گفت: ۱۲ کتابخانه عمومی تا پایان سال در این استان به بهره برداری می رسد

لزوم تجهیز کتابخانه های عمومی به فضای مجازی

«غلامرضا شریعتی»، در برنامه زنده «حال خوش خواندن» ضمن فرا رسیدن ماه مبارک ربیع الاول و میلاد پیامبر اکرم (ص) گفت: پیامبر اسلام (ص) بعثت خود را با کلمه اقرا شروع کرده، اقرا یعنی بخوان و خواندن و مطالعه کردن دانایی می آورد و این دانایی است که توانایی می آورد که این بحث فرهنگی است.

استاندار خوزستان، افزود: برای رسیدن به دانایی و پیشرفت جامعه نیاز به مطالعه است و این امر گسترش خدمات کتابخانه ها را می طلبد که در همین راستا از 222 باب کتابخانه عمومی استان، 90 باب کتابخانه برای نوسازی، بهسازی و تعمیرات اساسی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به وعده ای که به مردم و مشتاقان کتاب در خصوص راه اندازی کتابخانه دیجیتال و الکترونیک دادیم، تیمی 10 نفره متشکل از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و همکارانش تشکیل شد تا از تجارب کشورهای موفق در این زمینه استفاده و در صورت نیاز از امکانات آنان بازدید کنند.

شریعتی اظهار کرد: خواستگاه ایده کتابخانه الکترونیک در کشور، خوزستان است از این رو خواستار آن هستیم که پروژه در کمترین زمان و بهترین نحو به انجام رسد.

وی ادامه داد: همچنین توجه به بخش کودک به منظور نهادینه کردن مطالعه در بین این قشر از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این رو کودک محوری و خانواده محوری جزء برنامه کتابخانه های عمومی است.

وی در خصوص افتتاح کتابخانه ها عنوان کرد: به جز کتابخانه عمومی جنت مکان شوشتر که ساخت آن تا سال آینده طول می کشد، 12 باب کتابخانه عمومی در حال ساخت داریم که عمدتاً در مناطق حاشیه شهرها و روستاها و مناطق کم برخوردار این استان هستند و تا پایان امسال به بهره برداری خواهند رسید.

استاندار خوزستان، با بیان اینکه توجه به اینکه گسترش کتابخانه های عمومی در مناطق کم برخوردار در دستور کار قرار گرفته، اضافه کرد: پنج باب کتابخانه عمومی در اهواز، آزادگان دزفول، آزادی اندیمشک، نوران (مظفریه) کارون و الهایی اهواز وجود دارند که باید عملیات ساخت آنها را به سرانجام رسد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: shabestan.ir