معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران اعلام کرد: تلاش می‌کنیم بعد از مشخص شدن دهک‌ها، یارانه عیدی تهرانی‌ها تا هفته دوم اسفند ماه واریز شود.


نعمت الله ترکی در مورد پرونده‌های محتکران تهرانی گفت: بازرسان ما به شکل محسوس و نامحسوس بر وضعیت بازار تسلط دارند و با مشاهده انبارهای احتکار شده بعد از حکم تعزیراتی کالاها با حضور بازرس‌ها حراج می‌شود.
 
وی در پاسخ به این که آیا تعداد بازرسان ناظر در سطح تهران کافی است؟ اظهار کرد: در سالهای گذشته ما با کمبودهایی مواجه بودیم، اما از ابتدای اسفند ماه جاری، ‌حدود 500 بازرس در شهر تهران نظارت خود را آغاز می‌کنند، علاوه بر این برای هر پنج منطقه یک شعبه تعزیرات در نظر گرفته شده که موارد تخلف توسط بازرسان به این مناطق گزارش می‌شود.
 
ترکی افزود: البته خود مردم هم می‌توانند در امر بازرسی مشارکت کرده و تخلفات را با سامانه 124 در میان بگذارند، علاوه بر این در نمایشگاه‌های بهاره شماره تلفن‌های هر منطقه جهت رسیدگی به شکایات اعلام می‌شود.
 
پرداخت یارانه شب عید تهرانی‌ها در هفته دوم اسفند
 
معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران در مورد قول رییس جمهور برای پرداخت یارانه شب عید گفت: هنوز دهک‌های واجد شرایط دریافت یارانه ویژه سال نو به استانداری اعلام نشده‌اند و به محض مشخص شدن، طبق آمار و اطلاعات موجود شهروندان، یارانه شب عید تهرانی‌ها همزمان با آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره به دست شهروندان می‌رسد.
 
وی گفت: سرانه دریافتی هر فرد متناسب با دهک وی پرداخت می‌شود. برخی از دهک‌ها از جمله خانواده سازمان بهزیستی و کمیته امداد رقم کامل 100 هزار تومان را دریافت خواهند کرد.
 
خبر خوش به خانواده‌های تهرانی / قیمت گوشت شکسته می‌شود
 
معاون برنامه یزی استانداری تهران با اعلام آغاز به کار طرح واردات دام زنده از استان سیستان و بلوچستان به پایتخت گفت: این طرح به صورت مقطعی اجرا می‌شود و روزانه 250 راس از استان سیستان توسط بخش خصوصی و با نظارت شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی به تهران وارد می‌شود.
 
ترکی به مصوبه جلسه ستاد تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: طبق دستور ستاد تنظیم بازار کشور، کار گروه نظارتی برای حمل دام زنده از استان سیستان و بلوچستان به پایتخت، تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان و سازمان دامپزشکی برای قرنطینه و کشتار تشکیل شد.
 
وی اجرای این طرح را مقطعی و تا پایان سال اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به وضعیت تولید و نیاز استان تهران در مصرف گوشت قرمز، طرح واردات دام زنده توسط بخش خصوصی از این هفته تا پایان سال به صورت آزمایشی در استان اجرا می‌شود و در صورت مساعد بودن نتایج، این طرح ادامه خواهد داشت.
 
ورود روزانه 250 راس گوسفند به تهران
 
معاون برنامه ریزی استانداری تهران، قیمت شکنی را یکی از نتایج این طرح دانست و افزود: در کنار تامین نیاز استان، با اجرای این طرح شاهد قیمت شکنی در بازار گوشت قرمز در سطح استان خواهیم بود به همین منظور روزانه 250 راس به تهران وارد می‌شود.
 
ترکی به وضعیت واردات گوشتهای خارجی اشاره کرد و افزود: واردات گوشت قرمز از کشورهای استرالیا و برزیل همچنان به خود قوت باقی است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: shafaf.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
مذاکرات غیر مستقیم حماس و تل آویو/کاهش محاصره غزه محور مذاکرات
هدفمندی یارانه ها تولیدات را پایین آورده است/ امیدواری به سال 92
دستوراستخدام ۷۰ هزارنفر ازسوی‌احمدی‌نژاد
انفجار یک شهاب سنگ ديگر در کوبا
ریتم اجاره ثانیه به ثانیه تند می شود/بهای اجاره به نرخ روز
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X