استخر زنانه
سردار نجفي رئيس پليس نظارت بر اماكن عمومي ناجا حضور پليس زن در استخرهاي زنانه كه از سوي يكي از خبرنگاران مطرح شد را تائيد كرد و گفت:...
 به گفته سردار نجفی: اين افراد، پليس نيستند بلكه عوامل انتظامي هستند كه با حضور در محيطهاي زنانه از جمله استخرها بر رعايت ضوابط نظارت مي كنند; البته حضور اين افراد به طور ثابت نيست.

وي اضافه كرد: بر اساس گزارشات مردمي مبني بر سو»استفاده برخي از اماكن زنانه به عنوان محيطهاي ناامن، اين اقدام صورت گرفت و مورد تاييد ما است، چرا كه حجم برخي سو»استفاده ها را پايين آورده است.

«اجراي موسيقي زنده در اماكن عمومي از جمله تالارها و سفره هاخانه هاي سنتي تنها با مجوز وزارت ارشاد و بر اساس قانون امكانپذير است، بر اين اساس با مراكز فاقد مجوز طبق قانون برخورد مي شود.» اين جملات را رئيس پليس نظارت بر اماكن عمومي نيروي انتظامي در خصوص برخي سفره خانه هاي كه با مجوز سازمان ميراث فرهنگي راه اندازي شده اند، اعلام كرد.

سردار محمدعلي نجفي در نشست خبري خود با خبرنگاران در اين باره،  اضافه كرد: بر اساس درخواست وزارت ارشاد با دو سفره خانه سنتي كه با مجوز سازمان ميراث فرهنگي اقدام به اجراي موسيقي زنده كرده بودند، برخورد شد. وي با بيان اين كه مراكزي همچون تالارها و سفره خانه هاي سنتي مي توانند تنها با مجوز وزارت ارشاد اقدام به برگزاري موسيقي زنده كنند، گفت: با افراد متخلف كه بدون مجوز اقدام به اجراي اين نوع برنامه ها كنند طبق قانون برخورد مي شود و نيروي انتظامي نيز پشتيباني لازم را در اين زمينه اعمال خواهد كرد. سردار نجفي در ادامه با اشاره به فضاي نگران كننده گيم نت ها و كافي نت ها به دليل شرايط خاص آنها، گفت: در بحث برخورد با گيم نت ها، يك مثلث مديريتي شامل بخش بازرگاني، اتحاديه فروشندگان لوازم ورزشي و نيروي انتظامي وجود دارد كه موضوع نرم افزاري آن بر عهده وزارت ارشاد، بخش صنفي به حوزه وزارت بازرگاني و برخوردها بر عهده نيروي انتظامي است. و با توجه به تردد نوجوانان 13 تا 20 ساله كه 90 درصد مراجعه كنندگان اين مراكز را تشكيل مي دهند، مباحث استفاده از موادمخدر،  دخانيات، مشروبات الكلي و مسايل اخلاقي از سوي مردم به نيروي انتظامي گزارش داده مي شود. 

وي با بيان اين كه در كل كشور تنها 100 واحد مجاز در ارتباط با گيم نت ها و كافي نت ها مشغول فعاليت هستند، تاكيد كرد: تنها در تهران، سه هزار واحد غيرمجاز فعاليت مي كنند كه بايد طي هماهنگي  با حوزه هاي صنفي و تخصصي و بر اساس ماده 27 قانون نظام صنفي با آنها برخورد شود. به گزارش ايسنا، سردار نجفي با اشاره به برخورد با هرگونه فعاليت غيرمجاز سمعي و بصري با همكاري وزارت ارشاد و معاونت سينمايي آن، خاطرنشان كرد: برخورد با محصولات ضد فرهنگي در اتحاديه صنفي مربوطه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و بر اساس آن با تعاملات صورت گرفته با مرجع قضايي مقرر شده با توزيع كنندگان فيلمهاي مبتذل يا سرقتي خانوادگي به طور جدي برخورد  شود.

سردار نجفي همچنين به برخورد با آرايشگاه هاي زنانه و مردانه اشاره كرد و گفت: بزرگترين مشكل، برخورد با واحدهاي غيرمجاز است كه بر همين اساس با هماهنگي مجمع امور صنفي توليدي و اتحاديه هاي مربوطه، در درجه اول با واحدهاي غيرمجاز به طور جدي برخورد مي شود. به گفته رئيس پليس نظارت بر اماكن عمومي ناجا، استفاده از آلبوم ها و نرم افزارها در آرايشگاه ها براي ارايه مدل به مشتري نيز چنانچه با مسايل اخلاقي مطابقت نداشته باشد به عنوان تخلف شناخته مي شود. «بر اساس قانون نظام صنفي چيزي تحت عنوان رستوران يا قهوه خانه سنتي وجود ندارد و آنچه در قانون عنوان شده است تنها رستوران يا قهوه خانه است كه در صورت تداخل صنفي با مراكز متخلف بر اساس قانون 27 و 28 نظام صنفي برخورد مي شود.»

رئيس پليس نظارت بر اماكن عمومي ناجا با بيان اين مطلب توضيح داد: برخي مراكز پذيرايي از جمله قهوه خانه ها به دلايل مختلفي به محيطي ناامن براي جوانان به ويژه زنان تبديل شده اند، از اين رو با همكاري سازمانهاي صنفي با اين مراكز برخورد لازم صورت مي گيرد. رئيس پليس نظارت بر اماكن عمومي ناجا در پاسخ به پرسشي در خصوص ارايه مجوز به سفره خانه هاي سنتي، گفت: سازمان ميراث فرهنگي و گردشگردي، سفره خانه هاي سنتي و مراكز سنتي را به عنوان تاسيسات گردشگري به شمار مي آورد، از اين رو به اين مراكز براي انجام فعاليت مجوز مي دهد; البته اين مساله موضوع اختلاف وزارت بازرگاني و ميراث فرهنگي است كه اميدواريم در بحث مديريت صنفي برطرف شود تا اگر مركزي هم داراي مجوز ميراث فرهنگي باشد، قوانين لازم را رعايت كند.