رییس سازمان تبلیغات اسلامی مسدود کردن سایت‌های غیراخلاقی و غیرمجاز را لازم و ضروری دانست و تاکید کرد...
 
به گزارش ایلنا، رییس سازمان تبلیغات اسلامی مسدود کردن سایت‌های غیراخلاقی و غیرمجاز را لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: فضای اینترنت، فضایی است که ضرورت پالایش در آن به شدت احساس می‌شود، مسئله اخلاق، اعتقادات، حریم‌های شخصی، هتک حرمت‌های یکدیگر و به طور کلی عدم احترام به حقوق دیگران، نکاتی است که ما باید رعایت کنیم تا بهداشت این فضا قوی‌تر شود و این مسئله موضوعی است که تمام کشورهای جهان آن را قبول دارند.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به جلسه چند روز قبل اعضای کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ، از تنظیم قوانین جدید برای مسدود کردن سایت‌های اینترنتی متخلف خبر داد.
حجت‌الاسلام مهدی خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی درخصوص فیلترینگ بی‌ضابطه برخی سایت‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها در فضای مجازی گفت: در جلسه چند روز قبل دادستانی جلسه‌ای داشتیم که طی آن مقرر شد کمیته تعیین مصادیق جرائم اینترنتی کارخود را آغاز کند و به نظر بنده اگر این کمیته کار خود را بر اساس قانون انجام دهد، این مشکل برطرف خواهد شد.
خاموشی کار ویژه این کمیته را تعیین مصادیق جرم‌های اینترنتی دانست و افزود: کار ویژه کمیته تعیین مصادیق، تعیین مصادیق جرم‌های اینترنتی است ولی تعیین زمان برای مشاهده بازخورد فعالیت این کمیته وظیفه دادستانی کل کشور است.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی مسدود کردن سایت‌های غیراخلاقی و غیرمجاز را لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: فضای اینترنت، فضایی است که ضرورت پالایش در آن به شدت احساس می‌شود، مسئله اخلاق، اعتقادات، حریم‌های شخصی، هتک حرمت‌های یکدیگر و به طور کلی عدم احترام به حقوق دیگران، نکاتی است که ما باید رعایت کنیم تا بهداشت این فضا قوی‌تر شود و این مسئله موضوعی است که تمام کشورهای جهان آن را قبول دارند.
عضو شورای فرهنگ عمومی، مسدود کردن سایت‌های غیراخلاقی و غیرمجاز را از وظایف نظام اسلامی قلمداد کرد و افزود: بر مسؤولان و دستگاه‌های فرهنگی واجب است که فضا را برای استفاده‌کنندگان اینترنت امن و سالم کند تا آن‌ها بتوانند از این امکان حداکثر استفاده را ببرند.
 
 
گردآوری:گروه خبرسیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir