پیتر والیچونسكی با موفقیت آمیز خواندن تجربه نخست الفوطین در تهران گفت قصد داریم تا سال 2012 یك فروشگاه بزرگ دیگر را در تهران احداث كنیم.
 

به گزارش فارس، پس از تاسیس فروشگاه زنجیره‌ای هایپرستار، شركت اماراتی الفوطین از احداث دومین فروشگاه زنجیره ای خود در تهران تا سال 2012 خبر داد.

شركت اماراتی الفوطین كه اخیرا فروشگاه زنجیره ای هایپرستار را در تهران افتتاح كرده قصد دارد فروشگاه های بیشتری در سراسر ایران راه اندازی كند.

احداث فروشگاه خرده فروشی هایپرستار در تهران نخستین مورد از سرمایه گذاری بزرگ یك شركت خارجی در بخش خدمات ایران است.

به عقیده برخی كارشناسان اقتصادی افتتاح فروشگاه های زنجیره ای خارجی در ایران آثار و تبعات منفی بسیاری می تواند بر اقتصاد ایران داشته باشد. هر چند گروهی دیگر معتقدند تاسیس این فروشگاهها با ایجاد رقابت موجب كاهش قیمتها می شود.

این در حالی است كه به عقیده برخی دیگر، با توجه به نیاز ایران به سرمایه گذاری در بخش تولید موافقت دولت ایران با ورود سرمایه های خارجی در بخش خدمات و مصرف كالا نه تنها مشكلات اقتصادی كشور از جمله اشتغال و كمبود تولید را حل نمی كند بلكه منجر به افزایش واردات و رشد مصرف گرایی می شود.

بر اساس گزارش رویترز یك مقام شركت اماراتی الفوطین از تصمیم شركت خود برای احداث 10 فروشگاه بزرگ در خاورمیانه طی پنج سال آینده خبر داد.

پیتر والیچونسكی با موفقیت آمیز خواندن تجربه نخست الفوطین در تهران گفت قصد داریم تا سال 2012 یك فروشگاه بزرگ دیگر را در تهران احداث كنیم.

وی افزود: تهران شهر بزرگی است اما جایگاه های چندانی برای خرید و سرگرمی ندارد. ایرانیان بسیاری به دوبی می آیند و می خواهند كه از یك فروشگاه بزرگ در امارات دیدن كنند.

این مقام الفوطین در ادامه گفت: ما در حال مذاكره با مالكان زمین و مقامات شهری تهران برای احداث فروشگاه های جدید هستیم.

شركت اماراتی الفوطین نماینده انحصاری شركت فرانسوی كرفور در خاورمیانه محسوب می شود. در عین حال یك سخنگوی كرفور اخیرا در گفت و گو با آسوشیتدپرس هرگونه مشاركت این شركت در فروشگاه هایپرستار تهران را تكذیب كرد.
 
اخبار مرتبط
هایپراستار:اولين فروشگاه زنجيره‌ای بين‌المللی در تهران
همه چیز درباره فروشگاه زنجیره ایی هایپر استار
 
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com