جانشین پلیس آگاهی کشور گفت: پراید، نخستین خودرو مورد توجه سارقان در شش ماه گذشته بود.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، سرهنگ مصطفی رجبی در حاشیه مراسم ارتباط مستقیم مسئولان ناجا با مردم در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در شش ماه گذشته پس از پراید، به ترتیب پژو 405 و 206 و پیکان بیشترین خودروهای سرقتی در کشور بودند.

وی گفت: در شش ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، پلیس آگاهی 50 درصد افزایش کشف سرقت خودرو داشته، البته در این مدت افزایش سرقت خودرو نیز صورت گرفته است .

سرهنگ رجبی در ادامه افزود: در این مدت، تشکیل پرونده در بخش جعل 55 دهم درصد و در بخش کلاهبرداری نیز یک و نیم درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این که تعقیب و دستگیری مجرمان جزو اولویت نخست کاری پلیس آگاهی کشور است، گفت: در بخش قتل نیز 82 درصد افزایش کشف انجام شد که 24 درصد این قتل ها با سلاح گرم، 40 سلاح سرد ، 17 درصد ضرب و جرح و بقیه با سایر عوامل صورت گرفت .

جانشین پلیس آگاهی کشور با بیان این که نزاع های خانوادگی بیشترین عامل قتل های صورت گرفته بوده است، افزود: 14 درصد قتل ها نیز عامل منکراتی داشته است که این بخش 4 درصد کاهش نشان می دهد.

سرهنگ رجبی افزود: در شش ماه امسال، در بخش جرائم رایانه ای نیز در پلیس آگاهی کشور 111 پرونده تشکیل و 82 درصد از این پرونده ها منجر به کشف شد که در این بخش یک درصد افزایش کشف صورت گرفته است.

وی گفت: پلیس آگاهی کشور از ابتدای امسال افزایش کشف، سرعت در رسیدگی به پرونده ها و کاهش فاصله بین وقوع و کشف را در دستور کار خود قرار داده است.

جانشین پلیس آگاهی کشور افزود: ضرب و شتم و استفاده ار رفتارهای خشن برای اعتراف گیری در پلیس آگاهی کشور منسوخ شده است و دیگری جایی در پلیس ندارد.

سرهنگ رجبی گفت: با مامورانی که از این روش ها برای اعتراف گیری استفاده کنند؛ به شدت برخورد می شود.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:iribnews.ir