ارزیابی جدید موسسه YouthNet نشان می دهد حدود 75 درصد از کاربران جوان اینترنت نمی توانند بدون وجود این فضای مجازی زندگی کنند.
   
به نقل از فردا نيوز ، تحقیق بر روی افراد 16 تا 24 ساله نشان می دهد 75 درصد از این افراد نمی توانند بدون اینترنت زندگی کنند. این گزارش که توسط موسسه آنلاین YouthNet منتشر شده است همچنین نشان می دهد از هر پنج نفر چهار نفر در اینترنت به جستجوی مشورت و اطلاعات می پردازند.

بر همین اساس در حدود یک سوم افرادی که در این ارزیابی حضور داشته اند اعلام کردند که برای رفع مشکلات خود با توجه به منابع آنلاینی که در اینترنت وجود دارد نیازی به سخن گفتن رو در رو با متخصصان نمی بینند.

با توجه به آمار بالای نقص های اینترنتی و نفوذ اطلاعات خصوصی در شبکه 76 درصد از افرادی که در این مطالعه حضور داشته اند بر این باورند که اینترنت "تا زمانی که بدانید در حال انجام چه کاری هستید" فضایی کاملا ایمن است.

به گفته متخصصان افراد میانسال بیشتر در معرض تهدیدات اینترنت قرار دارند زیرا کودکان و نوجوانان و افراد زیر 20 سال با این فناوری بزرگ شده و درک آنها نسبت به آن عمیق و دقیق می شود. این گروه سنی از زمان مناسبی برای آگاهی از عملکرد دقیق اینترنت برخوردارند و به همین دلیل یکی از بزرگترین خطرهایی که آنها را تهدید می کند آسیب پذیری آنها در شبکه نیست بلکه عدم آگاهی والدین از محتوی فعالیتهای آنلاین آنها است.

مایکل هالم استاد دانشگاه لنکستر این گروه سنی از کاربران اینترنتی را "بومی های دیجیتال" می خواند زیرا این کاربران در محیطی مملو از فناوری های رایانه و تلفن همراه رشد کرده اند. به گفته وی "اینترنت بخشی از کالبد جهان افراد جوان به شمار می رود و تمایزی با جهان فیزیکی آنها ندارد."

بر اساس گزارش بی بی سی، موسسه و وب سایت Youthnet که انجام این تحقیقات را به عهده داشته است در سال 1995 به منظور ارائه اطلاعات، مشاوره و فرصتهای مختلف به افراد جوان تاسیس شده است.
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fardanews.com