معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای حتمی طرح یکطرفه شدن خیابان ولیعصر از پارک وی تا تجریش تا قبل از پایان سال خبر داد.
 
به نقل از رجا نيوز ، سید جعفر تشکری هاشمی گفت: به دلیل آغاز نیمه دوم سال و همچنین شروع سال تحصیلی جدید و بالا رفتن میزان ترافیک شهری فعلا این طرح با تاخیر همراه شده است اما مطمئنا شهرداری در اجرای آن تردیدی ندارد.

این مقام مسئول در شهرداری تهران افزود: در شرایط کنونی با توجه به عدم تکمیل و توسعه کامل خطوط مترو استفاده مطلوب و حداکثری از حمل و نقل اتوبوسی و به ویژه مسیرهای ویژه اتوبوسهای تندرو، بهترین راهکار مقابله با ترافیک شهر تهران است.

وی با اشاره به هماهنگیهایی که در این خصوص با دستگاههای مختلف انجام شده است، اظهار داشت: راهنمایی و رانندگی، شورای شهر، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مشاورین پروژه در مورد چگونگی جزئیات طرح تبادل نظرهای لازم را انجام داده اند.

تشکری هاشمی افزود: یک طرفه شدن خیابان ولیعصر از خیابان بهشتی تا پارک وی اگر چه در روزهای ابتدایی با مشکلات و سختیهایی برای شهروندان همراه شد اما در نهایت و با رسیدن به شرایط ثبات مزیتهای خود را در راستای تسهیل ترافیک تهران اثبات کرد و بدون تردید می توان پیش بینی کرد ادامه یافتن طرح تا میدان تجریش به همین شکل نتایج مثبتی خواهد داشت.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به سئوالی در رابطه با صحت شایعاتی مبنی بر درخواست ارگانهای امنیتی برای یک طرفه شدن خیابان ولیعصر تاکید کرد: این مسئله صحت ندارد چون طرحهای ترافیکی شهر تهران بیش از همه برای روان سازی حمل و نقل وسائل نقلیه و کمک به جابجایی راحت مسافران شهری است و نمی توان در رابطه با مسئله ای با این درجه از اهمیت طرحی یک شبه و فاقد کارشناسی را اجرا کرد.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:rajanews.com