رئيس سازمان آموزش و پرورش استان قزوين از تعطيلی 13 مدرسه در قزوين به دليل انتشار بيماری آنفلوآنزای نوع A خبر داد.
 

سید جعفر شهاب زاده امروز در گفتگو با فارس در قزوین بیان داشت: با بررسی‌های انجام شده و در پی افزایش تعداد مبتلایان به انفلوآنزای نوع A تدابیر لازم در این زمینه همچنان در حال اجراست.

وی ادامه داد: از همین رو تعداد شش كلاس روز یازدهم آبان ماه و تعداد هفت كلاس نیز از روز دوازدهم آبان ماه در شهرستان بویین زهرا به دلیل انتشار بیماری آنفلوآنزای نوع A تعطیل شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان ساخت: همچنین با بررسی‌های انجام شده در دیگر نقاط شهرستان بویین زهرا تعداد سه كلاس درس در شهر آوج به دلیل انتشار بیماری آنفلوآنزای خوكی تعطیل شده است.

وی توضیح داد: با توجه به این تطعیلی‌ها آموزش و پرورش دقت لازم را در امر پیشگیری همچنان به طور مستمر ادامه می‌دهد و در صورت لازم اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه انجام می‌شود.

شهاب‌زاده تاكید كرد: هم اكنون تعداد مدارس و كلاس‌های تعطیل شده در همین حد است و خوشبختانه بیماری در سایر كلاس‌های درس وجود نداشته و یا تعداد آن بسیار محدود است.
اما تلاش و همكاری آموزش و پرورش در كنار بهداشت برای اتخاذ تدابیر لازم در این زمینه همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: توصیه ما به دانش آموزان و اولیای آنها این است كه همچنان موارد بهداشتی و تذكرات مسئولین و كارشناسان بهداشتی را مستمر ادامه دهند و در صورت بروز بیماری با عدم حضور در كلاس درس شرایط را برای پیشگیری از انتشار بیماری فراهم كنند.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com