تعداد کاربران اینترنت پرسرعت (ADSL) در ایران ۴۰۰ هزار نفر است که به این ترتیب از هر هزار ایرانی شش نفر از اینترنت پرسرعت برخوردارند که این شاخص حدود یک هفتم میانگین جهانی است.
 

به نقل از ايرنا ، طبق آخرین آمار به دست آمده از موسسه تحقیقاتی Point Topic، تا پایان سه ماه دوم سال ۲۰۰۹ میلادی، ۲۸۹ میلیون و ۳۹۰ هزار مشترک در دنیا از طریق فناوری DSL (اینترنت پرسرعت)به شبکه دسترسی باند وسیع متصل شده‌اند.

با توجه به این آمار، ایران با داشتن یک درصد جمعیت دنیا، باید اکنون بیش از ۲ میلیون و ۸۶۰هزار مشترک اینترنت پرسرعت داشته باشد تا بتواند با میانگین جهانی آمار کاربران اینترنت پر سرعت همگام شود.

براساس آخرین گزارش شرکت فناوری اطلاعات ایران، تعداد کاربران اینترنت پرسرعت در کشورمان ۴۰۰ هزار مشترک است.

در حالی که از هر هزار نفر جمعیت دنیا ۴۰ نفر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، این رقم در ایران شش نفر است. گفتنی است براساس آمار رسمی منتشر شده از سوی شرکت فناوری اطلاعات، دولت و بخش خصوصی ایران در ارایه اینترنت پرسرعت به کاربران از اهداف برنامه چهارم توسعه عقب هستند.

بخش‌های خصوصی و دولتی تا این زمان که کمتر از پنج ماه به پایان برنامه چهارم توسعه مانده است فقط توانسته‌اند به‌ترتیب به ۲۹ و ۲۱ درصد تعهدات خود در زمینه واگذاری پورت پرسرعت عمل کنند.

با وجود مدت زمان کوتاه باقیمانده تا پایان برنامه صابر فیضی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، هفته گذشته در گفت و گو با ایرنا قول داد این شرکت تا پایان امسال به تمام تعهد این شرکت که واگذاری ۲۷۵ هزار پورت پرسرعت است، عمل کند.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir