به اعتقاد کارشناسان به اين مساله بايد به ديده يک بيماری نگريست و بودجه پژوهشی کافی (نظير هر بيماری جسمی ديگر) برای آن منظور شود.
 
به نقل از عصر ايران ، دبیر علمی چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مقوله سلامت جنسی، آن را عاملی برای تحکیم بنیان خانواده ها برشمرد و افزود؛ نتیجه یک بررسی میدانی در دادگاه خانواده شهر تهران نشان می دهد علت 50 درصد طلاق ها به طور مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به مشکلات جنسی است.

دکتر غلامحسین قائدی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام بر تحکیم بنیان خانواده اظهار کرد؛ این در حالی است که در سطوح کلان کشور و سیاستگذاری، توجه چندانی به مسائل جنسی (عامل تحکیم بنیان خانواده) نشده است.

وی ادامه داد؛ به اعتقاد کارشناسان به این مساله باید به دیده یک بیماری نگریست و بودجه پژوهشی کافی (نظیر هر بیماری جسمی دیگر) برای آن منظور شود.

دبیر علمی چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی، هدف عمده برگزاری این کنگره را تحکیم بنیان خانواده، کاهش اعتیاد، جرائم و جنایات متاثر از مسائل جنسی برشمرد و یادآور شد؛ البته برخی تصور می کنند با اطلاع رسانی در این خصوص، حجب و حیا از بین می رود حال آنکه آموزش ها با رعایت چارچوب مسائل دینی، مذهبی و فرهنگی جامعه ارائه می شود.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:asriran.com