در بعضی مكان‌ها كه ساختمان‌سازی شده و جابه‌جايی دستگاه‌های مربوط به شبكه تلفن ثابت رخ می‌دهد، اين شبكه با مشكل و اختلالاتی مواجه می شود كه توصيه شركت مخابرات ايران به مردم اين است كه...
 
شبكه تلفن ثابت كشور هم گاهی با مشكلات و اختلالاتی مواجه می‌شود كه معمولا قبل از ایجاد مشكل شركت مخابرات اطلاع‌رسانی كرده و به شماره‌های خاصی كه در محدوده مورد نظر قرار دارند، اطلاع می‌دهد ولی در برخی مواقع علت ایجاد مشكل خود مشتركان و عواملی مثل ساخت‌و‌ساز است.

به گزارش ایسنا، در بعضی مكان‌ها كه ساختمان‌سازی شده و جابه‌جایی دستگاه‌های مربوط به شبكه تلفن ثابت رخ می‌دهد، این شبكه با مشكل و اختلالاتی مواجه می‌شود كه توصیه شركت مخابرات ایران به مردم این است كه مردم زمانی كه قرار است جابه‌جایی و یا تغییری را در ساختمان‌های خود ایجاد كنند، آن را به مخابرات اعلام كنند تا كارشناسان و ماموران مخابرات برای انجام این كار به آن محل بروند تا مشكلی در این زمینه به وجود نیاید.

مدیر كل روابط عمومی شركت مخابرات ایران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار كرد: دستگاه‌هایی كه برای شبكه تلفن ثابت است و معمولا تعدادی از خطوط تلفن ثابت در آن‌ها قرار دارد، در منازل نصب شده و در صورت جابه‌جایی در این شبكه اختلال به وجود می‌آید.

داوود زراعیان در پاسخ به این سوال كه دلیل مشغول بودن تلفن ثابت در برخی مواقع چیست، گفت: این موضوع نیز ممكن است به دلیل همان جابه‌جایی شبكه و دستگاه تلفن ثابت صورت گرفته باشد و در صورت بروز چنین مشكلاتی مردم باید هرچه سریع‌تر به مخابرات اطلاع دهند.

مدیر كل روابط عمومی شركت مخابرات ایران تاكید كرد: با این كار اختلالات شبكه تلفن ثابت كه ناشی از این گونه امور است كاهش می‌یابد و به صفر می‌رسد.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:isna.ir