با توجه به مشکلات عديده ای که به دليل عدم پرداخت به موقع يارانه ها به وجود آمده بود به دستور شهردار تهران 10 ميليارد تومان به متروی تهران به صورت اضطراری کمک شده است.
 
به نقل از فردا ، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: با توجه به مشکلات عدیده ای که به دلیل عدم پرداخت به موقع یارانه ها به وجود آمده بود به دستور شهردار تهران 10 میلیارد تومان به متروی تهران به صورت اضطراری کمک شده است.

مهندس ربیعی افزود: با توجه به بحرانی که در مترو به دلیل عدم پرداخت یارانه ها از سوی دولت ، به وجود آمده بود و همچنین اضطراری شدن وضعیت کمبود قطعات یدکی و خالی شدن انبارها دکتر قالیباف دستور داد به صورت اضطراری 10 میلیارد تومان به متروی تهران کمک شود.

وی تصریح کرد: شهرداری تهران از ابتدای سال تا کنون به طور کامل حتی بیش از سهم خود یارانه بلیت مترو را پرداخت کرده اما با توجه به اینکه سهم دولت از یارانه بلیت مترو پرداخت نشده با مشکلات عدیده‌ای در بخش بهره برداری مواجه شده ایم.

ربیعی اظهار امیدواری کرد تا دولت نیز سهم خود را هرچه سریع تر از یارانه بلیت مترو بپردازد تا شرکت مترو بتواند این مبلغ را جایگزین کند.

وی خاطرنشان کرد: با بودجه ای که شهردار تهران به صورت اضطراری به متروی تهران اختصاص داده می توان مشکل قطعات یدکی که موجودی اش به صفر رسیده را حل کرد به طوری که می توانیم قطعات یدکی اظطراری مترو را ظرف مدت کمتر از 3 ماه تامین کنیم.

ربیعی تاکید کرد:مشکل دیگر ما کمبود واگن هاست که در این زمینه نیز باید با همکاری کامل دولت و شهرداری این مشکل حل شود.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fardanews.com