مديرکل دفتر بازسازی و حوادث غير‌مترقبه استان تهران اعلام کرد: در صورت وقوع يک زلزله با قدرت 8/6 ريشتر در استان تهران حداقل...

 

به نقل از ايرنا ، مدیرکل دفتر بازسازی و حوادث غیر‌مترقبه استان تهران اعلام کرد: در صورت وقوع یک زلزله با قدرت 8/6 ریشتر در استان تهران حداقل 70هزار واحد مسکونی بیش از 60درصد آسیب‌دیده و تخریب می‌شوند.

 

محمدرضا محمودی در توضیح این مطلب افزود: همچنین حدود 70هزار واحد مسکونی در این استان نیز کمتر از 60‌درصد آسیب دیده و براساس برآوردها حدود 200هزار نفر کشته و مجروح می‌شوند.
وی تصریح کرد: در این استان با توجه به وجود دو گسل مشاء و ری امکان وقوع زلزله وجود دارد، ولی اقدامات خوبی نیز برای مقابله با این حادثه طبیعی در سطح استان شکل گرفته تا بتوانیم از میزان خسارت‌های مالی و جانی بکاهیم.
وی تاکید کرد: با توجه به وجود دو گسل مشاء و ری در استان تهران در صورت وقوع زلزله در مسیر گسل مشاء میزان خسارت‌ها در محدوده شمال و شمال غرب تهران بسیار بیشتر از جنوب آن خواهد بود.
وی همچنین در ادامه یادآور شد: مهمترین نگرانی ما در صورت وقوع زلزله در منطقه شمال تهران آواربرداری از ساختمان‌های این منطقه به‌دلیل تراکم ساخت‌وساز و وجود بناهای بلند است که با توجه به امکانات موجود این وضعیت مشکل است.
محمودی با اشاره به وجود 80 ایستگاه آتش نشانی در تهران و کمبود حدود 80 ایستگاه آتش‌نشانی دیگر در این استان افزود: براساس استانداردهای جهانی تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سطح استان تنها به اندازه 50درصد مورد نیاز است که باید با تخصیص اعتبار در این بخش به میزان استانداردهای مورد نظر برسیم.
به گزارش دنیای اقتصاد نا مقاوم بودن اغلب ساختمان‌ها به خصوص آپارتمان‌های مسكونی در شهر تهران باعث شده مسوولان از آسیب وسیع در صورت وقوع زلزله نگران باشند.
این در حالی است كه اخیرا بحث انتقال پایتخت برای چندمین بار مطرح شده و برخی رسانه‌ها این موضوع را با خطر زلزله بزرگ در تهران مرتبط می‌دانند.
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir