تفریح معمولِ ایرانی‌ ها در زاینده‌ رود ممنوع شد
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: طرح جمع‌ آوری قلیان‌ فروشان حاشیه زاینده‌ رود با همکاری تمام دستگاه‌ها در حال اجرا است

طرح جمع‌ آوری قلیان‌ فروشان حاشیه زاینده‌ رود

روح‌ الله ابوطالبی در این باره افزود: با توجه به نارضایتی شهروندان مبنی بر آلوده شدن محیط ناشی از ایجاد پاتوق در حاشیه زاینده‌رود، طی هماهنگی صورت گرفته با معاون دادستان و با توجه به نظریه اداره بهداشت در خصوص آلوده بودن محیط و همچنین با توجه به شرایط خاص ویروس کرونا که قلیان یکی از عوامل انتقال ویروس است، جمع‌آوری قلیان‌ها در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: حسب دستور مقام قضائی مبنی بر جمع‌آوری قلیان‌ها، طرح با همکاری دستگاه قضائی، اداره بهداشت شهرستان اصفهان، عوامل انتظامی و شهرداری اصفهان آغاز شده است و با توجه به تذکرات قبلی به این افراد، شهرداری نسبت به جمع‌آوری آن اقدام می‌کند.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت: طبق قانون شهرداری‌ها، هرگونه سد معابر عمومی و استفاده از معابر و پارک‌ها در جهت استفاده شخصی و کسب درآمد تخلف محسوب می‌شود و طبق قانون، شهرداری وظیفه دارد راسا نسبت به آزاد کردن محل متصرف شده اقدام کند.

او با بیان اینکه عرضه قلیان، علاوه بر آلوده کردن محیط برای مردم، چهره تفرجگاه‌های شهر را در منظر گردشگران بسیار زشت و ناپسند نشان می‌دهد، به افراد خاطی متذکر شد از هرگونه سد معبر و دست‌فروشی نیز خودداری کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: hamshahrionline.ir