يكی از مواردی كه در آنفلوآنزای نوع A بسيار اهميت دارد رعايت بهداشت است و علاوه بر اين فردی كه عطسه و سرفه می‌كند سعی كند تا فاصله خود با ديگران را رعايت كند و دو متر فاصله با ديگران داشته باشد.
 

به گزارش «شیعه نیوز» ،محمود سروش در قزوین اظهار داشت: یكی از مواردی كه در آنفلوآنزای نوع A بسیار اهمیت دارد رعایت بهداشت است و علاوه بر این فردی كه عطسه و سرفه می‌كند سعی كند تا فاصله خود با دیگران را رعایت كند و دو متر فاصله با دیگران داشته باشد.


وی ادامه داد: اگر فردی علاوه بر عطسه و سرفه حال خوبی نیز نداشت، استراحت امری ضروری است و توصیه می‌شود استراحت در منزل را فراموش نكند زیرا ممكن است در شرایطی باشد كه یك بیماری زمینه‌ای نیز داشته باشد و این ویروس برای آنها مشكل‌ساز خواهد شد.


مدیر برنامه آنفلوآنزا و مراقبت بهداشت مرزی كشور اضافه كرد: خوددرمانی نیز به هیچ عنوان در این بیماری صلاح نیست به ویژه در خصوص زنان باردار، باید در هر شكلی مراقب مادران باردار بود و در این شرایطی كه در زمستان تجمعات زیاد است و مراسم‌های عزاداری و اعیاد مختلف پیشرو است باید كاری كنیم مجالس ما بوی بهداشت و سلامتی دهد.


وی افزود: مردم بدانند قدرت نفوذ این ویروس بسیار بالا است و به سرعت منتقل می‌شود و این ویروس هشت ساعت ماندگاری بر روی سطوح مختلف را دارد.


سروش عنوان داشت: ما ناراحت می‌شویم كه 100 مورد مرگ در كشور بر اثر آنفلوآنزای نوع
A گزارش شده و متأسفانه درصدی از این افراد در معرض خطر بودند.


وی تأكید كرد: ما دوست نداریم شهروندی به این بیماری دچار شود، در آی‌سی‌یو بستری شده و یا كسی در اثر این بیماری فوت كند راه‌حل این است همه مسئولیت قبول كرده و كار خود را به خوبی انجام دهند و خانواده‌ها نیز به توصیه‌های ما توجه ویژه داشته باشند.


مدیر برنامه آنفلوآنزا و مراقبت بهداشت مرزی كشور با اشاره به زمان آغاز موج دوم بیماری آنفلوآنزای نوع
A اعلام كرد: به نظر می‌رسد كه اوایل دی ماه موج دوم بیماری آنفلوآنزای نوع A آغاز می‌شود البته ممكن است، اواسط دی ماه زمان شروع موج دوم باشد كه در این موج آنفلوآنزا، زنان باردار و افراد مسن بیشتر در معرض تهدید هستند.

 

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:shia-news.com