كارشناس مسئول تربيت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: برای اينكه هزينه‌ها در آموزش و پرورش كاهش يابد، زنگ ورزش از مقطع ابتدایی حذف شده است.
   

به نقل از عصر ايران ، بهنام میرزایی اظهار داشت: با اهمیت ندادن به زنگ ورزش در مقطع ابتدایی، به دانش‌آموزان از لحاظ آمادگی جسمانی صدمات جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

وی ادامه داد: با ادامه این رویه، دانش‌آموزان مهارت‌های اولیه درست راه رفتن، دویدن، نشستن و خوابیدن را فرا نمی‌گیرند و از لحاظ آمادگی جسمانی هم در سطح پایینی باقی خواهند ماند.

كارشناس مسئول تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران بیان كرد: با اهمیت ندادن به ورزش پایه در مقطع ابتدایی، دانش‌آموزان در ستون فقرات و ساختارهای قامتی با آسیب‌های جدی روبرو خواهند شد.

میرزایی تصریح كرد: مقطع ابتدایی، سن بحران هر دانش‌آموز است و اگر در این سن به ورزش آنها اهمیت لازم داده نشود در مقاطع بالاتر این امر دیگر فایده‌ای برای دانش‌آموز و ورزش قهرمانی كشور نخواهد داشت.

وی با ابراز تأسف از حذف زنگ ورزش در مقطع ابتدایی، افزود: با حذف زنگ ورزش در مقطع ابتدایی دیگر نظارتی بر آمادگی جسمانی دانش‌آموزان نیست و كنترل و پیشگیری نمی‌شود، در نهایت بیشتر استعدادها نهفته باقی خواهند ماند.

كارشناس مسئول تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اضافه كرد: در مقطع ابتدایی مشكل نبود مربی تربیت‌بدنی در زنگ ورزش كلاس‌های اول تا سوم بود و به جای اینكه این مشكل حل شود، مربی تربیت‌بدنی را نیز از زنگ ورزش كلاس‌های چهارم و پنجم حذف كردند.

میرزایی بیان كرد: زمانی كه دانش‌آموزی حركات اولیه ورزشی را نیاموخته است و حركات اعضای بدنش با اعصاب آن هماهنگ نیست، مربی تربیت‌بدنی در مقطع راهنمایی دیگر كاری برای رشد استعداد وی نمی‌تواند انجام دهد.

وی خاطرنشان كرد: در سطح آموزش و پرورش از نظر آگاهی مسئولان به مسائل تربیت‌بدنی مشكلی وجود ندارد ولی سیاست‌ها با عملكردها تناقض دارد و اگر به همین روال پیش رود از ورزش قهرمانی در دنیا عقب خواهیم ماند.

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:asriran.com