مديركل حريم شهرداری تهران از اعلام اسامی متخلفان حقيقی و حقوقی حريم پايتخت بدون اغماض خبر داد و گفت: از اين پس به‌شدت با متخلفان برخورد می‌شود.
 

به گزارش کارمند نیوز، سیدصباح‌الدین متقی افزود: به‌منظور حراست و نظارت بر محدوده حریم تهران، تهیه طرح جامع «حریم» در دست انجام است.این مقام مسئول در شهرداری تهران  به مهر گفت: براساس تعاریف طرح جامع تهران، حریم پایتخت صرفا به كاربری‌های خدماتی، آموزشی و گردشگری با اولویت فضای سبز اختصاص می‌یابد.

متقی خط حریم را كمربند ایمنی شهر تهران و به‌عنوان مركز پشتیبانی تفرجگاهی مردم داخل شهردانست وگفت كه در گام نخست برای حفاظت از  آن، خط بیرونی حریم به دقت مشخص شده است.

مدیركل حریم شهرداری تهران با اشاره به تفاوت محدوده شهر تهران با حریم گفت: محدوده كمربندی است به طول تقریبی 1200 كیلومتر كه به دور تهران كشیده شده و حریم سطحی به وسعت 5918 كیلومتر مربع است كه مناطق مختلفی مانند اسلامشهر، شهریار و مانند آن را در بر می‌گیرد.

این مقام مسئول با تاكید بر برخورد قاطع شهرداری با متخلفان ساخت و ساز غیرمجاز در حریم شهر تهران افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده با قوه قضاییه و نیروی انتظامی از این پس با تمامی متخلفان حقیقی و حقوقی كه در حریم اقدام به ساخت و ساز كرده و یا پیش از این ساختمانی را در آن ساخته باشند، به‌شدت برخورد كرده و ساختمان‌های مذكور تخریب می‌شوند.

مدیركل حریم شهرداری تهران در این خصوص گفت: درصورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم به‌ویژه در شمال و شرق تهران بایست پروانه ساختمان باطل شود و همچنین در شرایطی كه ساختمان مورد نظر فاقد پروانه باشد بی‌درنگ تخریب می‌شود.متقی بیان داشت: لیست تمامی اشخاص، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی متخلف در این خصوص بدون توجه به‌عنوان و جایگاه آنها در آینده‌ای نزدیك اعلام می‌شود.

مدیركل حریم شهرداری تهران با هشدار به مردم، در زمینه خرید ملك یا زمین در تهران افزود: امروز بسیار دیده می‌شود كه ملكی به بهایی اندك به فروش گذاشته می‌شود؛ چراكه این ساختمان یا زمین در حریم شهر تهران بوده و هرگونه ساخت و ساز در آن غیرمجاز و طبیعی است درصورت بروز تخلف با مالك آن برخورد و ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران گفت: خریداران املاك قبل از هرگونه معامله ‌باید  از صحت و بی‌عیب بودن سند و پروانه ساختمانی ملك مورد معامله اطمینان حاصل كرده و سپس اقدام به خرید كنند.

متقی همچنین از تشكیل ستادهای حریم در 9 منطقه‌ای كه دارای حریم هستند خبر داد و تصریح كرد: سیاست ما در وهله نخست جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حال انجام در حریم است و در مرحله بعد تخریب ساختمان‌های ساخته شده با وجود حضور ساكنان در آنهاست.

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:karmandnews.ir