پروفسور مولر
پس از پایان تمرین سرخپوشان کلاس پنج ساعته‌ای با حضور پروفسور "لودویک مولر" در ورزشگاه درفشی‌فر برگزار شد.
در پی دعوت دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس و همکاری وحید هاشمیان پروفسور "مولر" استاد دانشگاه که با باشگاه‌های بزرگ بوندسلیگایی همکاری داشته به ایران آمد و در پی موافقت علی دایی کلاس برای بازیکنان پرسپولیس در نظر گرفته شد.

سرمربی پرسپولیس به دلیل سفر به اردبیل نتوانست در این کلاس شرکت کند و از بازیکنان پرسپولیس خواست نهایت استفاده را از تجربیات این مدرس آلمانی ببرند.

داریوش سودی رئیس دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس درباره این کلاس به سایت رسمی باشگاه گفت: پروفسور مولر از استادان برجسته و شناخته شده در آلمان هستند که با باشگاه های مطرح بوندسلیگایی همکاری داشته اند. ایشان در پی موافقت دایی کلاس چند ساعته ای برای بازیکنان پرسپولیس برگزار کردند. مهم ترین موضوع مورد بحث در این کلاس چگونگی کنترل و تخلیه احساسات و عواطف درونی بود. اینکه بازیکنان چگونه بتوانند مربی خود باشند و پرخاشگری و عواطف درونی خود را کنترل و مهار کنند. اینکه بازیکنان پس از دوران قهرمانی چگونه می بایست خلاء‌های موجود را پر نموده و اینکه حتی پس از فوت جامعه چه تصوری از آنها داشته باشند.

اتفاقات بسیار جالبی در این کلاس رقم خورد که با استقبال بازیکنان همراه شد. آقای مولر از بازیکنان خواستند دو نقاشی را بکشند یک نقاشی درباره تصور جامعه از خودشان و یک نقاشی درباره تصور بازیکنان از خود. همچنین ایشان دو نمودار ترسیم کرده بودند که از 0 تا 100 درجه بندی شده بود و از بازیکنان می خواستند که بگویند در بحث رفاقت در تیم چه نمره‌ای به خودشان می دهند و در بحث رقابت در تیم از 0 تا 100 نیز چه نمره ای برای خود اختصاص می دهند. مباحث علمی و روانشناسی بسیار جالبی در این نشست انجام شد که مورد توجه بازیکنان قرار گرفت. آقای مولر صبح روز جمعه نشستی تخصصی برای دانشجویان رشته روانشناسی ورزشی دانشگاه پرسپولیس برگزار خواهند کرد و صبح روز شنبه به احتمال فراوان دیداری با آقای رویانیان خواهند داشت و عصر شنبه به کشورشان بر می گردند.

داریوش سودی تصریح کرد: ما از همکاری وحید هاشمیان بازیکن سابق پرسپولیس و آقای مولر که این دعوت را پذیرفتند تشکر می کنیم و هچنین جا دارد از آقای دایی که با برگزاری این کلاس موافقت کردند نیز تشکری کرده باشیم. همچنین از آقای رویانیان که در راه توسعه دانشگاه علمی کاربردی و اقدامات علمی این چنینی از ما حمایت می کنند می بایست تقدیر کرده باشیم.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:
شکست پرسپولیس برابر ذوب‌آهن
دایی از چه کسی حساب می برد؟
این حکم نشان داد پای دایی هم وسط است
درگذشت قهرمان جودوی ایران
از بهداد سلیمی تجلیل شد