حواشی پرسپولیس
در اواخر بازی پرسپولیس - داماش گیلان درگیری فیزیکی بین هواداران این ۲ تیم رخ داد.
هواداران پرسپولیس به محض اینکه مجتبی محرمی را در ورزشگاه دیدند به شدت او را تشویق کردند و علیه استقلال شعار دادند که محرمی از آنها خواست علیه استقلال شعار ندهند.

* دقیقه 30 بازی صحنه مشکوک به هندی در زمین به نفع پرسپولیس اتفاق افتاد که از چشم داور دور ماند. در این صحنه کمک داور برای چند ثانیه پرچم خود را بالا نگه داشت اما داور او را ندید. در همین لحظه سرمربی پرسپولیس به شدت به داور چهارم بازی اعتراض کرد و همین مسئله باعث شد درگیری لفظی بین دایی و داور چهارم بوجود بیاید. علی دایی از داور چهارم می‌خواست که سرجایش بنشیند. در این هنگام سعید شیرینی هم از روی نیمکت بلند شد که اعتراض کند که البته با برخورد تند داور چهارم مواجه شد و به نیمکت بازگشت. این حرکت دایی باعث شد هواداران داماش علیه او شعار بدهند و پرسپولیسی‌ها او را تشویق کنند.

* هواداران پرسپولیس بعد از هر خطایی که به ضرر این تیم اعلام می‌کرد به کنایه شعار «پنالتی - پنالتی» سر می‌دادند.

* هواداران داماش به پرسپولیسی‌ها فحاشی کردند.

* با به ثمر رسیدن گل پرسپولیس توسط سیدجلال حسینی این بازیکن به شدت به خوشحالی پرداخت. محمد دایی اولین نفری بود که این گل را به علی دایی تبریک گفت. البته دایی خیلی‌ زود از نیمکت‌نشینان خواست تا روی نیمکت بنشینند. بعد از این گل بازیکنان داماش گیلان به داور اعتراض کردند و معتقد بودند گل پرسپولیس در شرایط آفساید به ثمر رسیده است.

* پس از پایان نیمه اول هواداران پرسپولیس به شدت پیام صادقیان را مورد تشویق قراردادند.

* هنگام خروج بازیکنان از زمین درگیری بین بازیکنان پرسپولیس، تیم داوری و یکی از بازیکنان داماش اتفاق افتاد که البته خیلی سریع پایان یافت.

* هواداران پرسپولیس شعار «برنده، بازنده، داور بازی چنده» سر دادند.

* پیام صادقیان هنگامی که از زمین خارج شد با علی دایی دست داد اما زمانی که سعید شیرینی دستش را دراز کرد به او دست نداد.

* هواداران پرسپولیس در لحظاتی از بازی به سمت هواداران داماش تیم خود را مورد تشویق قرار دادند که با عکس‌العمل آنها مواجه شدند.

* بعد از اینکه روی یک ضربه داور بازی خطای سیف‌الهی را اعلام کرد و به او کارت زرد نشان داد هواداران داماش گیلان به داور اسکناس نشان دادند.

* محمدرضا خلعتبری در حال ورود به زمین بود که مهرداد کفشگری از بازی اخراج شد به همین خاطر دایی تعویض تیمش را تغییر داد و دهنوی را جای خلعتبری به بازی فرستاد. همین مسئله باعث شد تا سرمربی پرسپولیس از خلعتبری با دست زدن عذرخواهی کند و این مهاجم روی نیمکت بنشیند.

* بعد از گل علی‌عسگر هواداران پرسپولیس به شدت علی دایی را مورد تشویق قرار دادند.

* هنگامی که گروهی از هواداران پرسپولیس در حال خروج از ورزشگاه بودند داماشی‌ها علیه آنها شعار دادند. همین مسئله باعث شد تا هواداران پرسپولیس به سمت داماشی‌ها حمله‌ور شوند و کار به درگیری بیانجامد، البته با دخالت نیروی انتظامی و ماموران یگان ویژه هواداران پرسپولیس و داماش از هم جدا شدند و فرار را بر قرار ترجیح دادند. این صحنه باعث شد تا پرسپولیسی‌ها به شدت علیه داماشی‌ها شعار سر دهند.

* در دقایق پایانی بازی هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی سرود قهرمانی خواندند.

* اغتشاش روی سکوهای داماش گیلان باعث شد تا ماموران یگان ویژه به آنجا بروند و نظم را برقرار کنند.

* یکی از هواداران پرسپولیس وقتی با محمد مولایی روبه‌رو شد خطاب به او گفت: «آقای کماسی می‌شود با هم عکس بگیریم».

* هواداران پرسپولیس در پایان بازی به شدت علی دایی را تشویق کردند.

* در این دیدار حمید علی‌عسگر بازیکن پرسپولیس به عنوان بهترین بازیکن میدان و سید جلال حسینی مدافع سرخ‌پوشان به عنوان بهترین بازیکن اخلاق انتخاب شدند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب پیشنهادی:
سرخپوشان به صدر نزدیک شدند
القاب کریستیانو رونالدو!
معرفی عروسک نیمار+ تصاویر
علی دایی سومین بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان
اولین تیم ایرانی در جام باشگاه های آسیا‎+ عکس