دایی
اگر قهرمانی تبرئه شود و از سرمربی پرسپولیس اعاده حیثیت و به خاطر افترا شکایت کند حکم سنگینی در انتظار وی خواهد بود.
هیچ مدرکی که ثابت کند محسن قهرمانی محکوم است و زد و بندی داشته پیدا نشده است. به همین دلیل هم رییس کمیته داوران با صراحت اعلام کرده که برای نیم فصل دوم به او بازی خواهد داد.

جالب اینکه مسئولان فدراسیون هم این نکته را تایید می کنند آیت اللهی نایب رییس فدراسیون فوتبال در مورد حکم محسن قهرمانی گفت: «تناقضی در کار نیست. تا امروز که بررسی کرده‌ایم مورد خاصی نبوده است که بخواهیم تصمیم‌گیری و اعلام رأی داشته باشیم. در هر حال امیدوارم جامعه فوتبال در نهایت ضرر نکرده و موضوع با خیر و خوشی تمام شود.»

اما خیر و خوشی در ادبیات فوتبال ایران به معنی آن است که هیچکس دچار لطمه نشود و انگشت اتهام به سویی گرفته نشود. با رفع اتهام از قهرمانی سئوال این است که سرنوشت اتهام دایی چه می شود؟ آیا از قهرمانی خواهند خواست تا از موضوع بگذرد یا او مطابق آنچه که وعده داد علیه اتهام زنندگان شکایت  خواهد کرد اگر این اتفاق رخ داد و دایی به خاطر افترا محکوم شد چه؟

ماده 697 قانون مجازات اسلامی می گوید: "هر کس به وسیله‌ی اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله‌ی درج ‌در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی ‌امری را صریحاً نسبت دهد یا آن‌ها را منتشر نماید که مطابق قانون آن ‌امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا (۷۴) ضربه شلاق یا یکی از آن‌ها حسب مورد محکوم خواهد شد."

متوجه باشید که شکایت قهرمانی به مراجع فوتبالی مثل کمیته انظباطی هم می تواند محرومیت برای او به همراه داشته باشد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب پیشنهادی :
آخرین وضعیت پرونده فساد در فوتبال
شکست گیتی پسند در لیگ برتر فوتسال
شعار بازی پرسپولیس و میلان
قلعه‌نویی بستری شد
نتایج هفته دهم لیگ دسته اول