رکورد ناصرحجازی
پرسپولیس در حالی 402 دقیقه دروازه را بسته نگه داشته که در تاریخ فوتبال ایران 4 دروازه‌بان به مدت بیش از 800 دقیقه متوالی دروازه‌شان بسته نگه داشته شده است.
آخرین باری که دروازه پرسپولیس گشوده شد به دقیقه 48 بازی پرسپولیس برابر ذوب آهن برمی‌گردد. در این روز پرسپولیس با حساب 2- یک ذوب آهن را شکست داد.

با احتساب 42 دقیقه آن بازی و 360 دقیقه بازی‌های مس کرمان، سایپا، ملوان و نفت تهران میزان دقایقی که نیلسون دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشته است به 402 دقیقه رسید. پرسپولیس در حالی 402 دقیقه دروازه را بسته نگه داشته که در تاریخ فوتبال ایران 4 دروازه‌بان به مدت بیش از 800 دقیقه متوالی دروازه‌شان بسته نگه داشته شده است؛ ناصر حجازی و بهرام مودت در سال 1354، رضا قفل‌ساز در سال 1352 و احمدرضا عابدزاده در سال 1374 اگر نیلسون در بازی‌های آینده پرسپولیس برابر فولاد خوزستان، استقلال تهران، گسترش فولاد تبریز، سپاهان اصفهان و فجرشهیدسپاسی شیراز یعنی طی 5 بازی آینده در لیگ فوتبال کشور دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد صاحب یک رکورد دیگر در تاریخ لیگ فوتبال کشورمان خواهد بود.

پیش از این نیلسون با دریافت کمتر از 4/0 گل به طور میانگین و انجام 14 بازی بدون گل خورده در 21 بازی دو رکورد برای لیگ فوتبال ایران ثبت کرده بود.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب پیشنهادی :
نیلسون افسانه ای شد
محسن مسلمان و همه زندگی اش+ عكس
همسر و فرزندان گواردیولا+ تصاویر
حنیف عمران زاده در کنار مالك اشتر+ عكس
پوشش عجیب و غریب مدافع منچستریونایتد+ عکس