مصاحبه پرسپولیسی ها
دایی بازیکنانش را به سکوت فرا خواند تا در آستانه بازی با فولاد و البته استقلال حداقل صدای نارضایتی از زبان سرخپوشان بلند نشود.
معمولا بازیکنان جوانی که پا به تیم‌ها و باشگاه‌های بزرگ می‌گذارند، خیلی زود میانه خوبی با رسانه‌ها برقرار می‌کنند که این موضوع در برخی مواقع دردسرهایی را نیز به همراه دارد.

در واقع تعدد مصاحبه‌ها و نقل‌قول‌ها از یک بازیکن آن هم در شرایط مختلف همواره با تناقص‌هایی همراه می‌شود که علاوه بر ذهن مخاطب، نگاه مسئولان باشگاه را نیز معطوف خود می‌کند. ستاره‌های جوان پرسپولیس در فصل جاری مصداق کامل این فرآیند رسانه‌ای هستند.

از طرفی نزدیک شدن به دربی پایتخت با توجه به حساسیت‌های بالای جدول باعث شده تا اهالی رسانه اشتیاق بیشتری برای مصاحبه با ستاره‌های این روزهای سرخابی از خود نشان می‌دهند. مصاحبه‌هایی عموما چالشی که به‌رغم کلیشه‌ای بودن اما تأثیر بسیاری در فضای رسانه و متعاقب آن باشگاه ها دارد.

از همین رو طی روزهای اخیر مقامات پرسپولیس و به خصوص علی دایی و محمد رویانیان برای در معرض خطر قرار نگرفتن ستاره‌های خود هرگونه مصاحبه غیرفنی را برای شاگردان خود قدغن کردند، اما به نظر این اولتیماتوم‌ها چندان کارساز نبود چرا که به‌رغم تمهیداتی که در هفته گذشته لحاظ شد باز شاهد مصاحبه‌های جنجالی و طعنه‌آمیز برخی بازیکنان این تیم بودیم که البته مشکلات مالی باشگاه را هدف قرار داده بودند.
***
پس از اولتیماتوم‌های پیاپی در مورد عدم انجام مصاحبه‌های غیرفنی در نهایت علی دایی تصمیم گرفت تا حتی انجام مصاحبه‌های فنی را نیز برای شاگردانش ممنوع کند.

دایی که به نظر چندان از مراودات گسترده بازیکنانش با اهالی رسانه رضایت ندارد عنوان کرده که در صورت سرپیچی از دستور او جرایم سنگینی برای بازیکن یا بازیکنان خاطی از سوی باشگاه در نظر گرفته خواهد شد.

هر چند دایی خطاب به بازیکنان عنوان کرده که هر مصاحبه 100 میلیون تومان جریمه خواهد داشت اما قطعا چنین ادعایی طبق قوانین موجود در فدراسیون و سازمان لیگ شدنی نخواهد بود.

دایی که دو روز قبل طی جلسه‌ای با چند بازیکن جوان خود نظیر صادقیان، مسلمان و ... هشدارهایی را در خصوص نحوه مصاحبه‌های آنها یادآور شده بود به یکباره تصمیم به ممنوع‌المصاحبه کردن تمامی شاگردان خود حداقل تا داربی گرفت.

البته این ممنوعیت شامل حال کادرفنی نمی‌شود و آنها می‌توانند طبق روال سابق مقابل اهالی رسانه حاضر شوند و مصاحبه کنند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب پیشنهادی :
استقبال خیره کننده از پرسپولیس+ تصاویر
برنامه پخش مستقیم رقابتهای فوتبال
رکورد ناصرحجازی شکسته می شود؟
سلطان وحشت کارگران ایرانی از خودش دفاع کرد
پیشنهاد شگفت انگیز الهلال به لیونل مسی!