پشت پرده قرارداد نبستن 2 بازیکن تاجیکستانی پرسپولیس
در شرایطی که انتظار می‌رفت قرارداد دو بازیکن تاجیک با پرسپولیس نهایی شود اما این اتفاق رخ نداده است

چرا تاجیک‌ها با پرسپولیس قرارداد نمی‌بندند؟

منوچهر صفروف و وحدت هانانوف دو بازیکن تاجیکستانی که مورد توجه پرسپولیس قرار دارند و حالا با حضور در تهران، آماده عقد قرارداد با این تیم می‌شوند اما باوجود توافق نهایی، هنوز آنها برای امضای قرارداد به باشگاه پرسپولیس نرفته‌اند.

در همین حال شایعاتی پیرامون یک مانع در راه انتقال این دو به پرسپولیس منتشر شده که حاکی از ناکامی سرخپوشان در جذب این دو بازیکن است. شایعه این است که به دلیل عدم فسخ قرارداد این دو بازیکن تا پایان پنجره نقل و انتقالاتی تاجیکستان، آنها بازیکن آزاد نیستند و باتوجه به اینکه پنجره تابستانی ایران به پایان رسیده، نمی‌توانند قرارداد امضا کنند.

این در حالی است که رجوع به ماده شش فیفا و بخش استثنایی که فیفا قائل شده، نشان می‌دهد این شایعه درست نیست. در این قسمت آمده که بازیکنان باید پیش از پایان پنجره نقل و انتقالاتی کشور مقصد، قرارداد خود را به صورت توافقی فسخ کنند و در این صورت به عنوان بازیکن آزاد می‌توانند به تیمی در آن کشور ملحق شوند.

بنابراین وحدت هانانوف و منوچهر صفروف که پیش از پایان روز ۱۶ آبان با استقلال تاجیکستان فسخ کردند، مشکلی برای انتقال به پرسپولیس نخواهند داشت.

آنها با حضور در ایفمارک تست پزشکی خود را پشت سر گذاشتند و حالا پیگیری‌های خبرنگار ما نشان می‌دهد که باتوجه به نتیجه تست ها، این دو مشکلی برای عقد قرارداد با پرسپولیس ندارند.

اما پرسشی که برای طرفداران پرسپولیس مطرح شده این است که چرا آنها قرارداد خود را نهایی نمی‌کنند؟ به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس باتوجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، قصد دارد چند روز دیگر صبر کند تا با اعلام وصول مطالبات از سوی گابریل کالدرون و رفع محرومیت، قرارداد را به امضا برساند.

این در حالی است که باشگاه پرسپولیس اکنون فرصت امضای قرارداد دارد و تنها به دلیل بسته بودن سامانه TMS نمی‌تواند قرارداد را ثبت کند و آی تی سی بگیرد و مشکلی برای ثبت وجود ندارد.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی