برگزاركنندگان برنامه تبلیغاتی "فقط می‌توانی خودت را ساكت كنی" با استناد به تجارب انتخابات دو دوره گذشته در سالهای 2000 و 2004 میلادی امیدوارند بیش از...
 
 
 در حالی كه حدود یك ماه دیگر تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در امریكا باقی است، تلاشهای گسترده‌ای برای ترغیب مردم به شركت در این انتخابات آغاز شده است. یكی از این اقدامات، تشویق جوانان به حضور در انتخابات است. پوسترهای یكی از برنامه‌های انتخاباتی امریكا را در این زمینه با عنوان "فقط تو می‌توانی خودت را ساكت كنی" با تصاویر هنرمندان مطرح این كشور پیش رو دارید.
 
 
بر اساس قانون انتخابات امريكا، شركت كنندگان در راي گيرى بايد از قبل ثبت نام كنند، وگرنه، حق شركت در انتخابات رياست جمهورى روز چهارم نوامبر – 14 آبان – را نخواهند داشت. تصوير: "كريستينا آگيلرا" خواننده امريكايى در حال دعوت از جوانان به ثبت نام در راى گيري.
 
 
 
روز پنجشنبه گذشته برنامه مشابهی با شعار طنز" لطفا، رای نده!" با شركت ستارگان هالیوود آغاز شده بود، اما اكنون در برنامه تبلیغاتی "فقط تو می‌توانی خودت را ساكت كنی"، هنرمندانی از رشته‌های مختلف شركت كره اند. تصویر: "جسیكا آلبا" در نقشی در فیلم "هانیبال لكتر"، امریكاییها را به رای دادن فرا می‌خواند. آلبا، طرفدار باراك اوباما نامزدها دموكراتها در این انتخابات است.
   
 
بر اساس قانون انتخابات امریكا، نامزدی كه اكثریت آرای رای دهندگان را دست كم در 270 حوزه بدست آورد، در انتخابات چهارم نوامبر به عنوان چهل و چهارمین رییس جمهوری امریكا انتخاب خواهد شد. نامزد معاونت رییس جمهوری نیز كه بتواند اكثریت آرا را كسب كند، چهل و هفتمین معاون رییس جمهوری امریكا خواهد بود. تصویر: "جاناتان بنت" هنرپیشه امریكایی در حال دعوت از جوانان به رای دادن در برنامه تبلیغاتی "فقط می‌توانی خودت را ساكت كنی".
 
 
 
بنا به قانون، در صورتی كه هیچیك از نامزدها نتوانند حدنصاب اكثریت آرا را در حوزه های انتخاباتی بدست آورند، رییس جمهوری از طریق مجلس نمایندگان امریكا و رای نمایندگان ایالتها برگزیده خواهد شد. هر ایالت، یك رای خواهد داشت. تصویر: "آندره 3000" هنرمند موسیقی در امریكا در حال دعوت از جوانان با پاپیونی كه دهان او را بسته است.
 
 
 
برگزاركنندگان برنامه تبلیغاتی "فقط می‌توانی خودت را ساكت كنی" با استناد به تجارب انتخابات دو دوره گذشته در سالهای 2000 و 2004 میلادی امیدوارند بیش از یك میلیون جوان امریكایی برای شركت در انتخابات ثبت نام كنند. تصویر: "آنزوئلوس" با دهانی دوخته شده در حال تشویق به رای دادن.
 
 
انتخابات ریاست جمهوری در امریكا بسیار پر هزینه و گران برای مردم آن تمام می‌شود و در این میان، "مایكل تونر" رییس كمیسیون انتخابات فدرال امریكا تایید كرده است كه انتخابات 2008 به گرانترین انتخابات در همه تاریخ این كشور تبدیل خواهد شد. تصویر: پوستر جوانی كه لبهایش را با سیم دوخته است.
 
 
تونر برآورد كرده است كه برگزاری انتخابات ماه آینده بیش از یك میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد و به همین دلیل، سال گذشته از نامزدها خواست حداقل یكصد میلیون دلار برای رقابت تبلیغاتی در این عرصه باید كنار بگذارند. در این میان، تجارب نشان می‌دهد هزینه های دو حزب اصلی امریكا یعنی دموكرات و جمهوری‌خواه به گونه ای تصاعدی در دوره های اخیر رو به افزایش گذاشته است، به گونه ای كه از رقم 448 میلیون و 900 هزار دلار در سال 1996 به 649 میلیون و 500 هزار دلار در سال 2000 و یك میلیارد و 16 میلیون و 500 هزار دلار در سال 2004 رسید. تصویر: توپ بیلیارد در دهان جوانی كه می‌خواهد خود را ساكت كند.
 
 
نامزدهایی از 12 حزب سال گذشته وارد عرصه رقابت با اوباما از حزب دموكرات و جان مك كین از حزب جمهوریخواه بر سر تصدی كرسی ریاست جمهوری امریكا شده بودند اما در میانه راه، همه آنها به دلیل عدم كسب حد نصاب لازم آرا حذف شدند و اكنون، در 4 نوامبر، ایالات متحده صحنه رویارویی این دو برای راهیابی به كاخ سفید است. تصویر: "كلاوس" خواننده امریكایی در برنامه تبلیغاتی" فقط می‌توانی خود را ساكت كنی" با میخ دهانش را بسته است.
 
 
مطالب مرتبط:
هالیوودیها در جشن"روز نكبت"! 
یك نابغه دیوانه! 
بازیگران بزرگ چگونه در نقش خود غرق می‌شوند؟!! 
 
 
 
گردآورى: گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: جام جم آنلاين