بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014+ تصاویر
وقتی ملکه برفی را تماشا می کردم، چند لحظه ی کوتاه حس کردم انگار به اوایل دهه ی 90 بازگشته و یکی ازانیمیشن های به یادماندنی متعلق به اوایل موج دوم فیلم های انیمیشنی کمپانی دیزنی را تماشا می کنم.
Frozen یا همان ملکه برفی ،  در سال جاری میلادی موفق به دریافت هشتاد و ششمین جایزه‌ی اسکار در بخش انیمیشن بلند شد.همچنین ‌‌‌‏جایزه اسکار برای بهترین پویانمایی و بهترین موسیقی را از آن خود کرد.
این انیمیشن در هفتاد و یکمین دوره‌‌‌‏ی گلدن گلوب ۲۰۱۴ نیز برنده‌‌‌‏ی جایزه بهترین انیمیشن شد.
 مجموع فروش این فیلم انیمیشن برنده اسکار، در بازار آمریکای شمالی از مرز 400 میلیون دلار گذشت و اکنون پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن تاریخ است.


بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014

وقتی یخ زده را تماشا می کردم، چند لحظه ی کوتاه حس کردم انگار به اوایل دهه ی 90 بازگشته و یکی ازانیمیشن های به یادماندنی متعلق به اوایل موج دوم  فیلم های انیمیشنی کمپانی دیزنی را تماشا می کنم. این احساس خیلی زود از بین رفت و به هر حال یخ زده 3 بعدی است و از انیمیشن کامپیوتری استفاده می کند  . این فیلم که با کارگردانی مشترک فیلمنامه نویس مطرح، جنیفر لی و استاد انیمیشن، کریس باک ساخته شده است، توسط آدم هایی تولید شده است که عشق خالصانه ای نسبت به کارتون هایی مانند پری دریایی کوچک و دیو و دلبر دارند و یخ زده را به روح و جانمایه ی چنان آثاری آغشته اند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/froz3.JPG
بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014

برای مخاطبان بزرگسال تر، حس نوستالژی نقش زیادی را در جذابیت  انیمیشن یخ زده بازی می کند. اگر با انیمیشن های دیزنی بزرگ شده باشید، تقریباً غیرممکن است که این فیلم را دوست نداشته باشید. بچه ها از فیلم به تمامی آن دلایلی لذت می برند که معمولاً از انیمیشن ها خوششان می آیدزیرا آنها شادی بخش و درخشان هستند، ریتم تندی دارند، دنبال کردن سیر داستانی شان سخت نیست و مملو از جذابیت های تصویری هستند. یخ زده به اندازه ی محصول سال پیش، راف کار خراب کن (که فیلمنامه ی آن هم توسط لی نوشته شده بود) پیچیده و پرمفهوم نیست، اما اثری بازگشت کننده به خصوصیات آثار پیشین است که جذابیت خود را هم دارد. این فیلم جزو آثار بزرگ دیزنی نیست اما آنقدر خوب هست که توجه بینندگان بزرگ و کوچک را به خود جلب می کند.
در فیلم یخ زده، السا و آنا دو شاهزاده خانم هستند که باهم خواهر هستند و علاقه زیادی به یکدیگر دارند. اما چیزهایی هست که باعث می شود فرقی اساسی بین شخصیت های آنان وجود داشته باشد.السا (ایدیان  منزل)با نفرین و جادوی یک جادوگر قدرتی دارد که باعث می شود تمام قلمرو پادشاهی آنان در زمستانی پایان ناپذیر و سرد فرو رود.بعد از شروع این نفرین آنا (کریستین بل) چاره ای نمی یابد جز اینکه خواهرش را مهار کند و ناجی سرزمین شان شود.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/froz4.JPG
بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014

تا اینکه سرانجام ۱۸ سالگی السا فرا می رسد وقتی او با ذوق و شوق فراوان می خواهد تاج بر سر بگذارد و به دیدار وابستگان به خاندان سلطنتی برود،ذوق و شوق او باعث تقویت جادو می شود و به محض اولین تماس ناگهان تمام سرزمین در رویدادی مشابه انفجار هسته ای در زمستان و یخ زدگی فرو می رود.
این یخ زدگی ناگهانی، احتمالاً اولین هشدار سینمایی درباره تغییرات جوی و ممانعت از عصر یخبندان بعد از فیلم پس فردا محصول ۲۰۰۴ است.
السا هر چه بزرگتر می شود،بیشتر و بیشتر تبدیل به یک دختر برفی منزوی می شود و سرانجام در قصر یخی که خود بنا کرده، ساکن می شود. او در حالی که به قصرش می رود آواز می خواند من تنها هستم ، اما تنهای آزاد .
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/froz5.JPG
بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014

مشکل آنا زمانی خود را نشان می دهد که حاضر نمی شود در برابر قدرت خواهرش جا خالی کند و دوست ندارد خواهرش در انزوا به سر ببرد و با کسی ارتباط نداشته باشد.
در تمام جهان این فیلم فروش بالایی داشته و1.1 میلیارد دلار در گیشه در سراسر جهان فروش داشته است.این یک واقعیت است، که تمامی والدین کودکانشان را مسحور این انیمیشن می بینند.
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/froz6.JPG
بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014

در ارزیابی کیفی،درباره ی  انیمیشن frozenمتاسفانه به دلیل عدم داشتن دانش کافی نمیتوان در زمینه های مختلف نظر کارشناسی داد و از کاربران عزیز درخواست می شود که در این مورد کمک کنند.گرافیک این انیمیشن به سبک انیمیشن راپونزل یعنی گیسو کمند طراحی شده است ولی پا از آن فرا تر گذاشته و جلوه های بصری مربوط به قدرت السا و عوارض طبیعی همچون برف و طوفان را به زیبایی به تصویر کشیده است.موسیقی های این انیمیشن بی حد و حصر عالی و غیر قابل توصیف اند ، بسیار زیبا ! بسیار زیبا! قافیه دار ، خوش ریتم ، پر مفهوم ، در یک کلام بی نقص! البته آهنگ های این انیمیشن جوایز متعددی از جمله اسکار را به خود اختصاص داد!

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/froz7.JPG
بهترین فیلم جهانی انیمیشن کودکان در سال 2014تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ  مطالب پیشنهادی:
اصغر فرهادی و گلشیفته فراهانی در پرتره های فراموش نشدنی فستیوال کن+ تصاویر
نیکی کریمی، مهتاب کرامتی و سایر هنرمندان در جشن نکوداشت صمدیان+ تصاویر
به مناسبت تولد ادری هپبورن، پری مهربان هالیوود+تصاویر
اما استون در تور تبلیغاتی مرد عنکبوتی شگفت انگیز2+ تصاویر
مریل استریپ: فکر می کردم برای بازیگر بودن زیادی زشتم!+ تصاویر