مدیر واحد تامین و توزیع فیلم های خارجی بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد برای حمایت از اکران فیلم های ایرانی فیلم مندرلی آخرین ساخته لارس فون تریه با تعویق اکران می‌شود
مدیر واحد تامین و توزیع فیلم های خارجی بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد برای حمایت از اکران فیلم های ایرانی فیلم مندرلی آخرین ساخته لارس فون تریه با تعویق اکران می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، امیر حسین علم الهدی تصریح کرد : هدف ما استفاده از ظرفیت های خالی سینماهای کشور برای نمایش فیلم های خارجی است، اگر در این امر تداخلی ایجاد شود اولویت با نمایش فیلم های ایرانی است.
وی ادامه داد : اکران فیلم خارجی به گونه ای نیست که رقیبی برای سینمای کشور تلقی شود، بلکه به صورت خاص و موردی برای پاسخگویی معدود به نیازهای برخی از مخاطبان بالقوه سینمای ایران است تا از این ظرفیت ها نیز برای بهبود چرخه اقتصادی سینمای کشور بهره گیریم .
علم الهدی یادآور شد : مندرلی قرار بود روز چهارشنبه دهم شهریور ماه در تهران به روی پرده رود که با توجه به شرایط موجود، ادامه اکران فیلم ایرانی در سینماهای مورد نظر ما منطقی تر است.
هم اکنون سینما فرهنگ که قرار بود این فیلم را اکران کند همچنان به نمایش آثار ایرانی ادامه می‌دهد.
فیلم مندرلی نیز از هفته آینده به صورت محدود و در یک سانس با زبان اصلی و زیر نویس فارسی برای علاقمندان فیلم های خارجی به نمایش در خواهد آمد.
در این فیلم که محصول سال 2005 کشورهای دانمارک ، سوئد ، هلند ، فرانسه و آمریکا است بازیگرانی چون بریس دالاس هووارد ، ایساک دو بین گوله و دنی گلوور نقش آفرینی می کنند.
فون تریه فیلمساز مشهور دانمارکی ، آثاری چون شکستن امواج ، داگویل و رقصنده در تاریکی را در پرونده کاری دارد.