یک. کوآ وان جانِی زمانی برای ایفای نقش در «هیولاهای وحش جنوب» انتخاب شد که تنها پنج سال سن داشت. او مجبور شده بود راجع به سن خود دروغ بگوید تا واجد شرایط انتخاب شدن باشد.

  در ساعات اخیر کافه سینما- کوآ-وان-جا-نِی والیس نُه ساله، با همان تلفظ صحیحی که نوشته شد، جوان ترین بازیگری است که تاکنون نامزد جایزه‌ی اسکار شده است و این رکوردی ست که ممکن است تا سالهای سال هم شکسته نشود. این کودک سیاهپوست با بازی گیرای خود در فیلم «هیولاهای وحش جنوب» بحث روز محافل سینمایی شده و اخیرا هم در «جوایز انتخاب منتقدین» عنوان بهترین بازیگر جوان را از آن خود کرده است.

شش نکته درباره‌ی این استعداد نوظهور را با هم در کافه سینما می خوانیم:
یک. کوآ وان جانِی زمانی برای ایفای نقش در «هیولاهای وحش جنوب» انتخاب شد که تنها پنج سال سن داشت. او مجبور شده بود راجع به سن خود دروغ بگوید تا واجد شرایط انتخاب شدن باشد!

دو. او زمانی که برای بازیگری امتحان داد قادر به خواندن هم نبود.

سه. کوآ وان جانِی با اعلام نامزدهای اسکار 2013 به تیتر خبری رسانه ها تبدیل شد. جوان ترین نامزد بازیگری در تاریخ آکادمی در همین باره گفت: « موقع اعلام نامزدها خوابیده بودم.»

چهار. او شخصا بازیگر نقش پدر در فیلم را انتخاب کرد و مبنای انتخابش هم این بود که آن بازیگر برایش شکلات خریده بود.پنج. وقتی که این کودک سیاه پوست جایزه انتخاب منتقدان را برد موبایل آی-فون اش را درآورد تا متن سخنرانی را از روی آن بخواند. او گفت:« از آقای بن زیتلین [کارگردان] و شرکت فیلمسازی Court 13 تشکر می کنم که تصور می کردند من انتخاب خوبی برای نقش «هاش پاپی» [نام شخصیتش در فیلم] هستم.» او در ادامه از خانواده، دوستان، طرفداران و البته از خدای خود تشکر کرد.

شش. او روی اسکار اسم گذاشته و آن را «مرد طلایی» صدا می کند.


گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:caffecinema.comمطالب پیشنهادی:
جراحی بینی سحر ولدبیگی در تله فیلم "یک دماغ ناقابل"
مهران مدیری بودن، خیلی مشکل است!
بهترين شخصيت های سينمايی از نگاه کودکان
رمزگشایی از معشوقه "ویلیام شکسپیر"
جشنواره فجر یا جشنواره زجر؟
 
 

پربیننده های این بخش

 
X