کلاردشت کجاست
کلاردشت کجاست  حتما نام کلاردشت و توصیف آن را شنیده‌اید. یکی از شهرهای زیبای ایران که مسافران زیادی از همه فرصت‌ها برای تفریح در آن استفاده می‌کنند، کلاردشت است. در این‌مقاله می‌خواهیم شما را ب...

حتما نام کلاردشت و توصیف آن را شنیده‌اید. یکی از شهرهای زیبای ایران که مسافران زیادی از همه فرصت‌ها برای تفریح در آن استفاده می‌کنند، کلاردشت است. در این‌مقاله می‌خواهیم شما را با این‌که کلاردشت کجاست، آشنا کنیم. اگر به شمال ایران سفر می‌کنید یا دوست دارید جاهای دیدنی بابلسر  را ببینید، حتما این مقاله را تا پایان بخوانید.

کلاردشت یکی از شهرهای معروف شمالی ایران است. اگر بخواهید به شهری با آب‌و‌هوای بی‌نظیر سفر کنید، کلاردشت و زیبایی‌های آن میزبان فوق‌العاده‌ای برای شما خواهند بود.

کلاردشت در کدام استان ایران قرار دارد؟ چگونه باید به کلاردشت برویم؟ این شهر در کدام قسمت استان و نزدیک چه شهرهای دیگری قرار دارد؟ در این‌مقاله می‌خواهیم درباره کلاردشت زیبا صحبت کنیم و سوال‌هایی مانند موارد بالا را پاسخ دهیم. کلاردشت یکی از بهترین شهرهای شمالی برای سفر است.

افراد زیادی برای تفریح و لذت از طبیعت به این شهر سفر می‌کنند. دانستن درباره کلاردشت و نحوه دسترسی به آن، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سفر به شمال ایران است. در این مطلب توضیحات کاملی را درباره کلاردشت و موقعیت آن بیان می‌کنیم. اگر دوست دارید درباره کلاردشت بدانید یا قرار است به شمال و جاهای دیدنی نوشهر سفر کنید حتما این مقاله را تا پایان بخوانید. برای مشورت با خانواده و دوستان بهتر است این مطلب را با آنها نیز به اشتراک بگذارید.


کلاردشت کجاست


احتمالا هنگام بررسی جاهای دیدنی بابلسر و شمال به نام کلاردشت هم برخورد خواهید کرد. کلاردشت منطقه‌ای زیبا و شهری جنگلی در جنوب غربی مازندران است. جالب است بدانید کلاردشت کم‌تر از 160 کیلومتر تا تهران فاصله دارد و آن را به یکی از مقصد‌های محبوب برای سفر تبدیل کرده است.
 

alibaba1.jpg


مسافران زیادی از تهران و دیگر شهر‌های مرکزی ایران برای آخر هفته‌ای فوق‌العاده به‌راحتی امکان سفر به کلاردشت را دارند. کلاردشت آب‌و‌هوای بی‌نظیری دارد و خبری از هوای شرجی و غیرقابل‌تحمل در آن نیست. از سمت کرج اگر وارد جاده چالوس شوید، حدود سه و نیم ساعت رانندگی در مسیر‌هایی زیبا را پیش رو خواهید داشت. اگر به این‌جاده رفته ‌باشید، می‌دانید که اگر بخواهیم این‌جاده را یکی از زیبا‌ترین جاده‌های دنیا بدانیم، اغراق نکرده‌ایم. اگر به سمت مرزن‌آباد بروید، تابلوی کلاردشت را خواهید دید. البته هنوز به کلاردشت نرسیده‌اید و باید راه خود را ادامه دهید.


دسترسی به کلاردشت


جاهای دیدنی نوشهر و بسیاری از شهر‌های شمالی مسافران زیادی را به جاده‌های زیبای آن‌ها دعوت می‌کنند. کلاردشت یکی از مناطق زیبا و کوهستانی شمال ایران است که حد زیبایی‌های آن را نمی‌توان با گفتار منتقل کرد. در قسمت قبل مسیری را برای رسیدن به کلاردشت دنبال می‌کردیم. بسته به مبدا شما امکان سفر از راه‌های مختلفی تا کلاردشت را خواهید داشت. در حرکت به سمت مرزن‌آباد همان‌طور که می‌گفتیم، تابلوی کلاردشت را خواهید دید. از این‌سمت به سمت چپ بپیچید و حدود یک ساعت دیگر رانندگی کنید تا زیبایی‌های کلاردشت دیده شوند. از مسیر سفر نیز لذت ببرید و برای رسیدن عجله نکنید. همه قسمت‌های سفر به کلاردشت پر از زیبایی‌های فراموش‌نشدنی است. هنگام سفر در فصل زمستان حتما تجهیزات مناسبی را همراه خود داشته باشید تا گرفتار برف جاده نشوید.

دریاچه ولشت یکی از زیبایی‌های طبیعی در شمال شرقی کلاردشت است که نباید تماشای آن را از دست داد. مسیر خود را تا این‌دریچه ادامه دهید. جاهای دیدنی نوشهر و شمال ایران پایان ندارند و رسیدن به کلاردشت شروعی به زیبایی‌های بی‌انتها است.
 

alibaba2.jpg


فاصله تهران تا کلاردشت


گفتیم که کلاردشت در قسمت غربی استان مازندران قرار دارد. اگر برای تماشای جاهای دیدنی بابلسر به شمال می‌روید درباره کلاردشت و دریاچه ولشت نیز تحقیق کنید. کلاردشت در دل رشته‌کوه‌های البرز قرار گرفته است. فاصله این‌منطقه تا چالوس کم‌تر از 50 کیلو‌متر است. از تهران تا کلاردشت کم‌تر از 160 یا 170 کیلومتر است و برای یک روز آخر هفته نیز می‌توان به این‌مقصد زیبا سفر کرد. البته شلوغی‌های جاده و مسیر می‌توانند زمان سفر را طولانی‌تر کنند. برای رسیدن به کلاردشت از تهران به سمت چالوس حرکت کنید. به مرزن‌آباد که رسیدید، یک دو‌راهی می‌بینید. یکی از این‌دو‌راهی‌ها شما را به چالوس و دریا می‌رساند و دیگری همانی است که ما می‌خواهیم. راه دوم مسیری برای رسیدن به بهشت کلاردشت است.

قبل از سفر به کلاردشت درباره برنامه سفر و محل اقامت فکر کنید. علی بابا ویلا‌های مناسبی را برای اجاره در کلاردشت فراهم کرده است. کافی است به سایت علی بابا بروید و به قسمت اجاره ویلا‌ها مراجعه کنید. نام کلاردشت را که بزنید، لیستی از اقامتگاه‌ها و ویلا‌ها به شما نشان داده می‌شود. آن‌ها را بررسی کنید و روند رزرو و اجاره را انجام دهید.


سخن آخر


در این‌مقاله درباره کلاردشت زیبا صحبت کردیم. شمال ایران دیدنی‌های بسیاری دارد که شامل جاذبه‌های دیدنی، تاریخی و طبیعی هستند. اگر دوست دارید سفری کوتاه به دل طبیعت داشته باشید و برای چند روز آرامش واقعی را تجربه کنید، کافی است سری به کلاردشت بزنید. آنجا خبری از دود و شلوغی نیست؛ تا چشم کار می‌کند طبیعت و زیبایی است.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع:alibaba.ir