جشن تولد 164 سالگی «ادگار آلن پو» در خانه
امسال نیز مثل سال‌های پیش در سالگرد تولد او بازدیدکنندگان در تعطیلات آخر هفته راهی گورستان و خانه ـ موزه پو که او شماری از مشهورترین داستان‌هایش را آنجا نوشته بود، شدند و یاد او را گرامی داشتند

دهه‌ها یک دوستدار آلن‌پو بر سر مزار او در بالتیمور حاضر می‌شد و با گذاشتن سه شاخه رز، در روز تولدش 19 ژانویه تولد او را جشن می‌گرفت.

 امسال سومین سالی بود که کسی پنهانی بر سر گور این نویسنده مشهور آمریکایی حاضر نشد.

ژخالق «کلاغ» و «قلب رازگو» که مدتی در شهر بالتیمور زندگی کرده بود، در بازگشتی که برای دیدار بالتمیور در سال 1849 داشت، در کنار خیابان مرده پیدا شد و کسی هرگز از راز مرگ او سر درنیاورد. او در بخش مردگان فقیر گورستان به خاک سپرده شد، اما بعدها در سال 1875 در بخش اصلی گورستان  و در نقطه تاریخی ملی آن دوباره به خاک سپرده شد.

امسال نیز مثل سال‌های پیش در سالگرد تولد او بازدیدکنندگان در تعطیلات آخر هفته راهی گورستان و خانه ـ موزه پو که او شماری از مشهورترین داستان‌هایش را آنجا نوشته بود، شدند و یاد او را گرامی داشتند.

ادگار آلن پو نویسنده داستان‌های کوتاه، شاعر، نقاد و ویراستار آمریکایی که برای توجه به ژانر ادبیات وحشت اهمیتی جهانی دارد، متولد سال 1809 بود. او از پیشروان داستان‌های پلیسی مدرن محسوب می‌شود و آثارش شهرتی جهانی دارند.گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:mehrnews.com


 مطالب پیشنهادی:
بازیگران بلند قد هالیوود چه کسانی هستند؟ + عکس
«پایتخت 2» با علیرضا خمسه در نوروز 92 + عکس‌های جدید
تهیه‌کننده سریال «زمانه»: تنها می‌توانم ابراز شرمندگی کنم!
سالار عقیلی: با صد میلیون هم در سفره‌خانه نمی‌خوانم!
«امی وینهاوس» در آخرین ساعات عمر خود چه می کرد؟