این سریال به زمان ظهور دین مبین اسلام، نزول وحی بر پیامبر اکرم(ص)، هجرت آن حضرت از مکه به مدینه و مشکلاتی که حضرتش در تبلیغ دین با آن به ویژه در شهر مکه و با اهل قریش مواجه شد، می‌پردازد اما ...
 

با درخواست وزارت اوقاف و شئونات اسلامی کویت، کمیته نظارت بر فیلم‌ها در وزارت فرهنگ کویتی، دستور توقف پخش سریال مصری "صدق وعده" که کمی شبیه به فیلم "محمد رسول الله" است را به دلیل اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد مصطفی(ص) و همسر گرامیش حضرت خدیجه(س) را صادر کرد.

این سریال به زمان ظهور دین مبین اسلام، نزول وحی بر پیامبر اکرم(ص)، هجرت آن حضرت از مکه به مدینه و مشکلاتی که حضرتش در تبلیغ دین با آن به ویژه در شهر مکه و با اهل قریش مواجه شد، می‌پردازد اما در حاشیه آن به داستان عاشق شدن یک دختر و پسر مسلمان در ابتدای اسلام در شهر مکه مکرمه می‌پردازد. مدتی بعد این دختر و پسر به طور اتفاقی از هم جدا می‌شوند و در نهایت یک بار دیگر پس از فتح مکه همدیگر را می‌بینند.

در این سریال بازیگران سرشناس جهان عرب همچون خالد نبوی و تیم حسن در آن ایفای نقش کرده و فیلم‌نامه آن توسط شاعر سرشناش عرب عبدالسلام امین نوشته شده است. کارگرانی این سریال را کارگران معروف عربی، محمد عزیزیه بر عهده داشت.
 
 
در همین راستا خالد نبوی، نقش اول این سریال، ممنوعیت پخش آن توسط وزارت فرهنگ کویت را مورد انتقاد قرار داده و گفت: ممنوعیت پخش این سریال اقدامی نادرست است زیرا هیچ اهانتی در آن به حضرت رسول(ص) و دیگران نشده است. حتی دولت مصر با موافقت دانشگاه اسلامی الأزهر آن را پخش کرده است. علاوه بر آن این سریال توسط تعدادی از شبکه‌های ماهواره‌ای جهان عرب نیز پخش شده است. این سریال دارای جوانب بسیاری مثبتی است به ویژه اینکه نگاهی ویژه به مسأله آزادی زنان دارد!
در همین راستا محمد عزیزیه که کارگردانی سریال را برعهده داشته، گفت: کمیته نظارت کویت، به تمام بخش‌های این سریال اعتراض نداشته بلکه آنان مخالف برخی جملات بکار رفته در آن و عباراتی که میان بازیگران به اصطلاح کافر در سریال رد و بدل شده، معترض بوده‌اند. در حال حاضر این کمیته به همراه مسئولان وزارت اوقاف و شئونات اسلامی در حال بازنگری موضوع است تا شاید بتوان ادامه آن را در همین ماه مبارک رمضان پخش کرد. وی در ادامه افزود: عبدالسلام امین، نویسنده‌ای است که بر فرهنگ دینی و تاریخی تسلط کامل دارد و تمام بخش‌های این سریال را از متون تاریخی موثق استخراج کرده است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: shia-online.com
 
مطالب جالب دیگر:
هشت پدیده‌ای که بشر از توضیح آنها ناتوان است!!
اولین كسی كه بستنی خورد که بود و بستنی چگونه ساخته شد؟!
موبایل‌تون رو گم کنید ناراحت میشید یا کیف پول؟!
دخترشاهزاده سعودی که بصورت نامشروع باردار شده بود در انگلیس پناهنده شد!
عالم برزخ چگونه عالمی است و در کجا واقع شده است؟
لامپی كه 100 سال روشن است!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X