در این نمایشگاه مجسمه‌ای از یک زن مصری به چشم می‌خورد که به شکل شگفت‌انگیزی با خواننده متوفی شباهت دارد و این شباهت در گونه‌ها و دماغی که نوک آن از بین رفته عجیب است...
 

در هفته‌های اخیر هزاران نفر از افرادی که در مراسم یادبود مایکل جکسون حضور داشتند راهشان را کج کرده و سری هم به شیکاگو زده‌اند.
البته دیگر قرار نیست مراسم یادبود تازه‌ای برای جکسون برگزار شود بلکه مقصد جدید این افراد موزه این شهر و نمایشگاهی تحت عنوان درون مصر باستان است. در این نمایشگاه مجسمه‌ای از یک زن مصری به چشم می‌خورد که به شکل شگفت‌انگیزی با خواننده متوفی شباهت دارد و این شباهت در گونه‌ها و دماغی که نوک آن از بین رفته عجیب است.

این مجسمه درسال 1889 از قاهره به این موزه منتقل شد و 21 سال است که در معرض نمایش قرار دارد اما از زمان مرگ مایکل جکسون و نگارش مقاله‌هایی توسط علاقمندان مایکل جکسون در وبلاگ‌هایشان تعداد بازدید کنندگان این مجسمه افزایش چشمگیری داشته است.

 
 
ین مجسمه به گفته باستان‌شناسان متعلق به دور پادشاهی جدید مصر در بین سال‌های 1550 تا 1050 قبل از میلاد است.

به گفته دارنل ویلیامز مدیر این موزه روزانه به طور تقریبی بیش از 4500 تن از سراسر آمریکا برای دیدن این مجسمه به موزه مراجعه می‌کنند و برخی از انها به قدری هیجان‌زده هستند که قبل ازخرید بلیط از راهنماها مسیر رسیدن به این مجسمه را سؤال می‌کنند و برخی دیگر قصد خرید این مجسمه را داشته‌اند که البته از سوی مسئولین این موزه ردشده است و بعید است با توجه به شرایطی که حالا موزه با این مجسمه پیدا کرده و به منبع درآمدی برای این موزه نه چندان مهم در جهان بدل شده است این مسئولان راضی شوند دست از این مجسمه بردارند و حتی امیدوارند با گذشت زمان به ارزش آن افزوده شود.

ویلیامز همچنین تأکید کرد گرچه این شباهت کاملاً اتفاقی است اما به هر حال عجیب و فوق‌العاده به شمار می‌آید و انتظار دارد در آینده تعداد بازدیدکنندگان از این مجسمه افزایش یابد و توریست‌هایی از سایر کشورهای جهان نیز به این موزه بیایند.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
زندگی با 4600 عقرب!
دختری که در 20سالگی 9کیلو گرم وزن داشت!! (+عکس)
رژ لب‌هایی که باعث سرطان می‌شوند! (+روش تست رژ لب سالم)
کوتاه و خواندنی درمورد بختک!!
خواننده‌ای که به چین و چروک‌های صورتش اهمیت نمی‌دهد!!‌ (+عکس)
اتفاقی که عجایب هفت گانه دنیا را هشت گانه کرد!! (+عکس)
چگونگی پخته شدن تخم مرغ بوسیله موبایل!! (+عکس)
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X