تغییر چهره متفاوت مهناز شیرازی گوینده خبر کشورمان! عکس
مهناز شیرازی گوینده خبر کشورمان بود که این روزها بازنشسته شده و مشغول فعالیت های دیگری است

بیوگرافی مهناز شیرازی

مهناز شیرازی گوینده خبر و خبرنگار ایرانی و مدرس فن بیان در دهه چهل و دانش آموخته رشته حقوق و علوم سیاسی در تهران به آمده است.

در 17 سالگی وارد صدا و سیما شد و در کنار قاسم افشار و فواد بابان سال ها خبر خواند و حالا بازنشسته شده و با سبک متفاوتی از جلوی دوربین زندگی می کند.

شروع فعالیت

زمانی که من وارد تلویزیون شدم هنوز دیپلم نگرفته بودم و در حال تحصیل بودم و سنم کم بود ، تقریبا اوایل جوانی وارد سیما شدم و بعد از خواندن خبرهای شهرستان و کار در پشت صحنه ،در نهایت با واحد خبر در شبکه دو به عنوان گوینده خبر سیاسی مشغول به کار شدم. در مدت فعالیت در واحد خبر قانون و شیوه خاصی حاکم بود که همه بر اساس آن کار می کردیم.


کار بازیگری


بدم نمی آید در کارنامه کاری و گویندگی ام یک فیلم تاریخی خوب داشته باشم ، بدم هم نمی آید تجربه بازیگری داشته باشم اما دوست ندارم بازیگر باشم


کار تدریس

خانم شیرازی در قامت مدرس فن و بیان فعالیت دارد و می گوید همیشه به هنرجویان می گوینم که از کسی تقلید نکنید.


علت گوش نکردن و نگاه نکردن به اخبار

مهناز شیرازی درباره کنار گزاشته شدن گویندگان قدیمی مانند قاسم افشار و بابان گفت : چرا افراد ماهر و خبره مانند فؤاد بابان و قاسم افشار کنار گزاشته شوند. همه ما سرمایه های مملکت هستیم چرا نباید از تخصص ما استفاده شود. وی گفت من بعد از جدا شدن از واحد خبر دیگر هیچ بخش خبری را نگاه نکردم و خبرها را از مجروی دیگر دنبال می کنم. هنوز مردم مرا به عنوان گوینده خبر بیاد دارند و گاهی اوقات که مرا در جایی می بینند؛ از من می پرسند که چرا آن قدر دروغ می گویید؟ يا این که آیا خبرهایی که می خوانید راست است؟


عکس مهناز شیرازی

عکس مهناز شیرازیگردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir